22.05.2009

امام جمعه مشهد: راي دادن يك واجب شرعي است و ترك واجب، فعل حرام است

خُسن آقا: ایشان نفرمودند ما و عده زیادی دیگر که برای اسلام تره هم خورد نمی کنیم چه باید بکنیم!؟

پیک ایران: منطقه خراسان، احمد علم الهدي در خطبه‌هاي نماز جمعه امروز مشهد با بيان اينكه سيما و سيره آيت‌الله بهجت اين گونه بود كه بايد در عرصه‌هاي سياسي و مسووليت‌هاي اجتماعي مشاركت كرد، گفت: آن افراد مقدس مآبي كه مي‌گويند به هيچ كسي راي نمي‌دهيم و در هيچ انتخاباتي شركت نمي‌كنيم، چون مي‌خواهيم دينمان حفظ شود فکر مي‌کنند با تقواتر از آيت الله بهجت هستند؟ چرا كه راي دادن يك واجب شرعي است و ترك واجب، فعل حرام است.
وي افزود: مگر مي‌شود راي ندهيم؟ در حالي که مساله نه سرنوشت کشور که سرنوشت اسلام است، مگر مسلمان مي‌تواند نسبت به سرنوشت اسلام بي تفاوت باشد و گوشه اي بنشيند و نظاره کند و يا مگر مي‌شود به كسي راي دهيم كه او را نمي‌شناسيم، آيا شما حاضر هستيد فرزند خردسال خود را به كسي كه نمي‌شناسيد بدهيد و يا امور خانواده خود را حتي يك روز به فردي بدهيد كه او را نمي‌شناسيد. حال چگونه مي گوييد هر كس كه مي‌خواهد بيايد كشور را اداره كند و به ما مربوط نيست؟ آيا اسلام براي شما كه ادعاي دين داري مي‌کنيد اين‌قدر بي ارزش شده است؟
علم‌الهدي افزود: اگر كسي بيايد زمام امور را به دست بگيرد که فردا دروازه كشور را به روي دشمن باز كند يا بخواهد براي غرب خوش رقصي کند و به آمريکا لبخند بزند، حيثيت اسلام را به باد داده و قرآن را پايمال کرده است.
امام جمعه مشهد خطاب به مردم گفت: متاسفانه افرادي براي خود دكان باز كرده‌اند كه مردم را از انقلاب و نظام نااميد كنند، اما فريب اين افراد دكاندار را نخوريد چرا كه آن‌ها رونق دكان خود را با وجود انقلاب اسلامي از دست داده‌اند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates