15.07.2009

اژه‌ای: حکم اعدام تاج‌زاده را تکذیب می‌کنم

فرارو: وزير اطلاعات در خصوص پخش كامل اعترافات متهمان اغتشاشات اخير گفت: پخش اعترافات متهمان اغتشاشات اخير به نظر قاضي بستگي دارد.

به گزارش فارس‌ حجت‌الاسلام غلامحسين محسني اژه‌اي وزير اطلاعات امروز چهارشنبه در حاشيه جلسه هيئت دولت در جمع خبرنگاران با اشاره به دستگيرشدگان اغتشاشات اخير گفت: در اغتشاشات اخير برخي از عوامل جريانات ضد انقلاب تابلو دار از جمله افرادي وابسته به منافقين دستگير شدند.

وي در خصوص به تاخير افتادن اعدام برادر عبدالمالك ريگي گفت:‌اعدام وي بستگي به دستور و نظر قاضي پرونده دارد كه طبعا روال عادي خود را طي مي‌كند و اگر درخواست يا اشكالي داشته باشد مورد بررسي قرار مي‌گيرد و اين شايعه كه به تاخير افتادن اعدام وي از سوي وزارت اطلاعات بوده است صحت ندارد.
وزير اطلاعات در خصوص پخش كامل اعترافات متهمان اغتشاشات اخير گفت: پخش اعترافات متهمان اغتشاشات اخير به نظر قاضي بستگي دارد.

وزير اطلاعات در خصوص نتيجه پرونده متهمان اغتشاشات اخير گفت: متهمان در حال تحقيق و بازجويي هستند و اجمالا برخي از اين افراد نقش‌شان در اغتشاشات اخير مشخص شده و تا زماني كه تحقيقات كامل صورت نگيرد نمي‌توان جواب روشني به اين سوال داد ولي باز هم تاكيدمي‌كنم اجمالا نقش اين افراد در اغتشاشات اخير روشن شده است.

اژه‌اي در خصوص طولاني شدن نتيجه پرونده اين متهمان گفت: اصولا پرونده تحت نظر قوه قضائيه است و ممكن است كه پرونده در اختيار ضابط قوه قضائيه براي تحقيقات بيشتر قرار گيرد لذا پرونده متهمان از نظر كلي زير نظر قاضي است ولي براي ادامه تحقيقات به دستگاه‌هاي ديگري نيز پرونده‌ها داده شود و نمي‌توان زماني را براي مشخص شدن نتيجه پرونده‌ها تعيين كرد چرا كه بخش زيادي از آن به خود متهمان و بخشي ديگر به تحقيقات و استعلام‌ها بستگي دارد و اينكه در مورد يك پرونده چقدر تحقيقات لازم است و بايد در چه مدت زماني انجام گيرد عمدتا زير نظر قاضي و ضابط قضايي است.
اژه‌اي شايعات مطرح شده در خصوص اعدام تاج‌زاده را تكذيب كرد و گفت: چنين چيزي صحت ندارد و كسي كه هنوز به دادگاه نرفته چگونه ممكن است چنين حكمي براي او صادر شود.

وي در خصوص حضورش در كابينه دولت دهم گفت: من از اين امر اطلاعي ندارم و ما از اول انقلاب تا به امروز تلاش‌ كرده‌ايم تا سربازي براي انقلاب و نظام باشيم و از اين به بعد نيز سرباز اين انقلاب و نظام خواهيم بود و هيچ وقت از سرباز نمي‌پرسند كه شما را در كدام مسئوليت قرار دهيم و من چون سرباز نظام هستم هر كجايي كه باشم و درهر مسئوليتي كه قرار بگيرم برايم هيج تفاوتي ندارد.

اژه‌اي ادامه داد: سخت است كه من در مورد عملكرد خودم نظر بدهم و من تمام تلاشي را كه ممكن بود انجام دادم و كار و مسئوليتي كه برعهده ام گذاشته شده بود تلاش كردم به خوبي انجام دهم.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates