23.11.2009

مشهدی چاوز،حق این مردم مظلوم را نخورید!

آینده: اقدام قبلی در انعقاد تفاهمنامه خرید بنزین از ونزوئلا ،هر لیتر 850 تومان در حالی صورت گرفت كه نمایندگان مجلس با اعلام قیمت بنزین در خلیج فارس حدود 350 تومان،این تفاهمنامه را خلاف منافع ملی دانسته و خواهان لغو آن شدند، اما گفته می‌شود در سفر اخیر…

در حالی‌كه مطاق با آمار بانك مركزی، بیش از 19 میلیون ایرانی زیر خط فقر زندگی می‌كنند، پرداخت مبالغ هنگفت برای دلالی بنزین به دولت ونزوئلا هیچ توجیه منطقی ندارد.

به گزارش خبرنگار «آینده»، كشور ونزوئلا كه فاصله هوایی آن با ایران بیش از 17 ساعت پرواز می‌باشد و خود هم‌اكنون در حال خرید بنزین از كشورهای اروپایی می‌باشد، قرار است در سفر اخیر دولت دهم به این كشور، با اجرایی شدن قرارداد قبلی، به ایران بنزین بفروشد.

این در حالی است كه بسیاری از كشورهای جهان بنزین موردنیاز خود را از پالایشگاه‌های منطقه خلیج‌فارس تأمین می‌كنند و به گفته وزیر نفت كشور هیچ مشكلی برای تأمین بنزین از این منطقه ندارد و وزیر نفت تصریح كرد: حتی برای تولید بنزین در حد خودكفایی، تنها با 10 درصد بیشتر از قیمت جهانی در داخل كشور هیچ مشكلی وجود ندارد.

با این وجود اصرار بر خرید بنزین از ونزوئلا به حدود دو برابر قیمت فوب خلیج فارس در حالی‌كه مردم ایران با مشكلات شدید معیشتی دست و پنجه نرم می‌كنند، به هیچ‌وجه پذیرفتنی نیست.

اقدام 6 ماه قبل دولت نهم در انعقاد تفاهمنامه خرید بنزین از ونزوئلا به قیمت هر لیتر 850 تومان در حالی صورت گرفت كه نمایندگان مجلس با اعلام این‌كه هم‌اكنون قیمت بنزین در خلیج فارس حدود 350 تومان است، این تفاهمنامه را خلاف منافع ملی دانسته و خواهان لغو آن شدند، اما گفته می‌شود در سفر اخیر قرار است این تفاهمنامه اجرایی شود.

هوگوچاوز كه از سوی رسانه‌های دولتی تحسین و تقدیس می‌شود، پیش از این علناً به مصرف روزانه گیاه مخدر كوك افتخار كرده و در مقابل دوربین‌های تلویزیونی به دستان روسپیان و رقاصان زن بوسه زده است.

از چاوز كه در ماه مبارك رمضان توسط دكتر احمدی‌نژاد به حرم امام رضا(ع) برده شده و بر سر سفره افطاری رضوی نشانده شده است، اكنون انتظار می‌رود از دریافت دلالی هنگفت از حق مردم مظلوم و رنج كشیده ایران صرف‌نظر كرده و هزینه‌های سنگین خود را از محل دیگری تأمین كند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates