15.12.2009

جنتی با خواسته موسوی مخالفت کرد

خبرآنلاین: وطن امروز نوشت که احمد جنتی با چهار خواسته میرحسین موسوی کاندیدای معترض به نتایج انتخابات مخالفت کرد

روزنامه وطن امروز در گزارشی تحت عنوان ” روایت منتشر نشده یک رایزنی ” گفت که احمد جنتی با چهار خواسته میرحسین موسوی کاندیدای معترض به نتایج انتخابات مخالفت کرد .

به گفته گزارش مذکور ،این درحالی بود که کمیته ویژه هفت نفره بررسی انتخابات ، چهار خواسته میرحسین موسوی را پذیرفته بود تا توسط شورای نگهبان در مهلت قانونی که به توصیه رهبرمعظم انقلاب در نظر گرفته شده بود ، بررسی شود.

علی آقامحمدی، غلامعلی حدادعادل، قربانعلی دری‌نجف‎آبادی، حجت‎الاسلام رحیمیان، حجت‎الاسلام ابوترابی، علی‎اکبر ولایتی و افتخار جهرمی اعضای این‎ کمیته 7 نفره بودند که عهده‎دار بررسی نتایج انتخابات و حل و فصل اختلافات به‎وجود آمده، شدند.

بعد از تشکیل این‎ کمیته، علی آقامحمدی که هم‌اکنون یکی از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام است، برای شنیدن اظهارات مهندس میرحسین موسوی به ملاقات او می‎رود و به‎عبارتی با موسوی بر سر میز مذاکره می‎نشیند. آقامحمدی از موسوی می‎خواهد که خواسته‎هایش را بگوید تا مورد بررسی قرار گرفته و به رهبری و شورای نگهبان منتقل شود.

موسوی از آقامحمدی می‎خواهد که کمیته ویژه مستقیما با خود محتشمی‎پور وارد مذاکره شود چرا که هرچه محتشمی‎پور بگوید، مورد تأیید اوست.

«بازشماری آرا در 4 استان، تطبیق سریال (شماره مسلسل) شناسنامه‌ها با ته‌برگ تعرفه‌ها، بررسی میزان چاپ تعرفه‌ها و تعرفه‌های موجود و بررسی خطوط نوشته شده روی اوراق تعرفه و اطمینان از اینکه یک‌خط نباشد » ، چهر خواسته محتشمی پور رئیس کمیته صیانت از آرای موسوی بود.

این خواسته‎ها با تنی چند از اعضای شورای نگهبان مطرح و به‌‎رغم غیرقابل قبول بودن، جهت حل مشکل قول مساعد داده شد.

در بخشی دیگر از این گزارش امده است : برخی از اعضای کمیته ویژه از جمله حدادعادل و ابوترابی هم موافقت خود را برای پیگیری و انتقال درخواست‎های میرحسین اعلام می‎کنند. پیرو این‎ اعلام موافقت، کمیته ویژه به دیدار احمد جنتی، دبیر شورای نگهبان، می‎روند و اظهارات میرحسین و رئیس کمیته صیانت از آرای او را بازگو می‎کنند. آیت‌الله جنتی با بیان این‎ مطلب که بررسی این‎ خواسته‎ها زمان زیادی را می‎طلبد و ضیق وقت اجازه پذیرش و بررسی چنین درخواست‎هایی را نمی‎دهد، مطالبات میرحسین و تیمش را رد می‎کند.

اما از آنجا که کمیته ویژه قول داده مطالبات چهارگانه آقای موسوی را پیگیری و اجرایی کند، از مخالفت دبیر شورای نگهبان دلسرد نمی‎شود و به چاره‎اندیشی می‎نشیند. بر همین اساس است 5 روز دیگر هم تمدید می‎کنند تا هم کمیته ویژه، هم شورای نگهبان و هم کاندیداها برای حل و فصل اختلافات با کمبود زمان روبه‎رو نباشند. این تلاشها در حالی صورت می گیرد که همان موقع عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، پس از این‎ ماجرا با حضور در رسانه ملی تأکید کرد: «تخلف عمده‌ای در انتخابات صورت نگرفته و شاید بهتر است بگویم‌ هیچ‎گونه تخلفی صورت نگرفته است».

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates