23.12.2009

محاصره بیت آیت الله طاهری در اصفهان توسط نیروهای امنیتی

سلام: نیروهای لباس شخصی قصد تعرض به آیت‌الله طاهری را داشتند که اطرافیان آیت‌الله مانع این اقدام شدند.

بیت آیت الله سید جلال الدین طاهری از ساعتی پیش به محاصره نیروهای امنیتی درآمد.
به گزارش خبرنگار سلام در اصفهان، بیت آیت الله طاهری تحت نظر و محاصره و شدید نیروهای امنیتی قرار گرفته است.

همچنین صبح امروز نیروهای لباس شخصی قصد تعرض به آیت الله طاهری را داشتند که اطرافیان آیت الله مانع این اقدام شدند.

آیت الله طاهری امام جمعه سابق شهر اصفهان و از جمله روحانیون پیشرو بود که در 17 تیر 1381 و با نوشتن متنی اعتراضی از این سمت استعفا کرد.

در بخشی از این استعفا نامه آمده بود:”اصل جمهوري يعني جابجايي مرتب و مكرر مديران كشور و جامعه مدني يعني نقد و انتقاد مداوم برنامه‌هاي حكومت‌‌و انقلاب يعني تأمين و تضمين خواسته‌هاي ملت كه مع‌الاسف امروز واقعيت غير از اينها است. مصلحت كشور بعيد است و آزادي كه اين سالها هر دو را به مسلخ و مقتل مي‌بينيم. هنگامي كه از وعده‌ها و قول و قرارهاي اول انقلاب ياد مي‌آورم، همچون بيد بر سر ايمان خويش مي‌لرزم.”

وی که از شاگردان آیت الله منتظری نیز بود در بخشی از استعفانامه خود در خصوص حصر ایشان نوشت:”حصر فقيهي وزين و مجاهدي نستوه و مرجعي مبارز كه ثاني اثنين انقلاب و از اساطين نظام و اوتاد حوزه و اعاظم فقه و افاخم كشور است با كدام عقل و نقل و آيه و حديث و عرف و شرع و سياست قابل توجيه است؟ سوابق مستحسن و مدارج علمي چه فقيه و مرجعي همسنگ حضرت آيت‌الله منتظري مدظله است؟

معظم‌له نيمي از حوزه است و حوزه نيمي از اسلام و براين شناخت بود كه رهبر فقيد و عظيم‌الشأن انقلاب اسلامي، حضرت آيت‌الله‌العظمي امام خميني قدس سره القدوسي گرما بخشيدن به نظام و حوزه را به ايشان توصيه فرمودند. فاجعه نامسبوق و نامسموع حصر ارتجاعي و غيرانساني مجتهدي چون ايشان عاقبتي شوم و نتيجه‌اي مشئوم و پاياني مذموم دارد. الملك يبقي مع‌الكفر و لايبقي مع الظلم.”

ماموران نظامی و امنیتی استان اصفهان به همراهی لباس شخصی ها از صبح امروز درگیری های گسترده و پراکنده ای را با مردم معترض شهر اصفهان داشته اند.

درگیری گسترده لباس شخصی ها و نیروهای نظامی با مردم در اصفهان

نقطه و کانون اصلی این درگیری در مقابل مسجد سید واقع در خیابان سید این شهر آغاز شد.

قرار بود که از صبح امروز مراسم بزرگداشتی از سوی آیت الله طاهری به مناسبت درگذشت آیت الله العظمی منتظری در این مسجد برگزار شود اما صبح امروز و پیش از برگزاری این مراسم صدها نیروی نظامی و امنیتی به همراهی صدها لباس شخصی در اطراف این مسجد تجمع کردد که موجب درگیری های شدید مردم و نیروهای حکومتی شد.

گفته می شود تا این ساعت چندین نفر بازداشت شده اند و بر اثر درگیری ها عده زیادی نیز زخمی شده اند.

پلیس در اصفهان به گاز اشک آور متوسل شد

پلیس نیز با همه تجهیزات خود و خودروهای مخصوص حمل و نقل بازداشتی ها مستقر شده است.

به گزارش خبرنگار جرس، مردم شعارهایی چون” خامنه ای قاتله ولایتش باطله” و ” امام زمان خودش میاد نایب زوری نمیخواد” سر می دهند و پلیس با خشونت تمام سعی در متفرق کردن مردم دارد.

نیروهای نظامی که از صبح امروز برخوردهایی شدید با مردم معترض شهر اصفهان داشته اند از ساعتی پیش و برای متفرق کردن جمعیت انبوه مردم اصفهان از گاز اشک آور استفاده می کنند.

به گزارش خبرنگار جرس حجم شلیک گاز اشک آور بسیار بالاست و علاوه بر آن نیروهای نظامی، امنیتی و لباس شخصی نیز با باتوم ، زنجیر، سنگ و چماق به شدت مردم ناراضی را ائم از زن و کودک مضروب می کنند.

همچنین مردم همچنان به اعتراضات خود ادامه می دهد و با سر دادن شعارهایی حمایت خود را از جبش سبز و مظلومیت آیت الله منتظری اعلام می کنند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates