31.12.2009

دفتر تحکیم وحدت: كشتار، ضرب و جرح و بازداشت منطق استبداد است

خبرنامه امیرکبیر: دفتر تحکیم وحدت با صدور بیانیه ای ضرب و شتم و مجروح ساختن دانشجویان دانشگاه آزاد مشهد در روز گذشته و بازداشت گسترده دانشجویان دانشگاه‌های مختلف و اعضای این اتحادیه دانشجویی را محکوم کرد.

به گزارش خبرنامه امیرکبیر دفتر تحکیم وحدت در اطلاعیه ضمن اشاره به آنکه مردم ایران نسبت به ظلم و استبداد حکومت ایران آگاه شده اند، ذکر کرده است: «عده ای در خیال خام خود بر این باورند که با کشتار و بازداشت و نیز تهدید مکرر دانشجویان می توانند مسئله عیان شده استبداد را به ورطه فراموشی تاریخ رهنمون کنند.»

متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

دانشگاه سرزمینی مظلوم است، روزی به نام استبداد و روز دیگر به نام مذهب بر ان می شورند و از عنصر پرحیات اگاهی بخشی ان انتقام می گیرند.

در طول تاریخ معاصر ایران دانشگاه ساده ترین و اسان ترین مکان برای عقده گشایی ها و لشگر کشی های عیادی وابسته به استبداد بوده است.از حادثه تلخ بهمن 1340، تا 18 تیر 1378 و نیز حملات مکرر بر حریم دانشگاه در فجایع بعد از انتخابات در امسال همگی بر تراژدی مظلومیت دانشگاه صحه می گذارند.

اما خبر تلخ و دردآور حمله خصمانه به دانشجویان در مشهد و نیز بازداشت های گسترده دانشجویان در تمام نقاط كشور و نیز بازداشت روزنامه نگاران و فعالان سیاسی چه توجیهی بجز بی ثباتی و سقوط مرگ آور دستگاه قدرت را در بر دارد؟ اینکه عده ای به نام مذهب و در دفاع از قدرت حریم دانشگاه را نشانه رفته اند و با نام حسین اقدام یزیدی در کربلای ایران یعنی دانشگاه می کنند مگر به جز زدن آخرین میخ بر تابوت این استبداد است؟ این که هر که با ما نیست بر ماست منطقی بجز استبداد فرعونی یزید را تداعی می کند؟

این ها سوالاتی است که پاسخ آن را در وجدان بیدار ملتمان جستجو می کنیم، ملتی که در این روزها داغدار کشتار بی رحمانه فرزندان خود در روز عاشورای حسینی می باشد.

بازداشت خانم بهاره هدایت سخنگوی شجاع و صادق دفتر تحکیم وحدت به عنوان وجدان بیدار دانشگاه مستقل و منتقد و نیز پیش از آن بازداشت مهدی عربشاهی دبیر تشکیلات این سازمان دانشجویی داستان تازه ای در شکستن حریم قانون و انصاف نیست، عده ای در خیال خام خود بر این باورند که با کشتار و بازداشت و نیز تهدید مکرر دانشجویان می توانند مسئله عیان شده استبداد را به ورطه فراموشی تاریخ رهنمون کنند. در حالیکه عنصر اگاهی بخشی در میان میلیون ها ایرانی تکثیر شده است و مستبدان بدانند مقاومت برای آزادی تا انتها ادامه دارد، که ماجرا به پایان خود نزدیک است.

و من الله الصابرین

روابط عمومی دفتر تحکیم وحدت
10/10/88

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates