08.02.2010

تلفن ها و پیام ها را برای 22 بهمن اینگونه ایمن کنید!

پیک نت: سیامک: با سلام- اخبار چند روز اخیر شاهد بر این واقعیتند که اینترنت و خطوط تلفن همراه در چند روز آینده و بخصوص در روز 22 بهمن قطع خواهند شد. محبت فرموده اطلاعات زیربا درج در پیک نت در اختیار دیگران نیز بگذارید تا شاید بتوان شبکه ارتباط مردمی را تقویت کرد.

اکثر تلفنهای همراه جدید دارای سیستم بلوتوث هستند. بلوتوث بشکلی طراحی شده که خود سیستمی برای مخابرات بدون احتیاج به شبکه تلفنی است. یعنی اینکه بوسیله بلوتوث هر تلفن دستی یک فرستنده و در عین حال یک گیرنده است. تنها مشکل بلوتوت شعاع محدود در پوشش است. استاندارد بلوتوث پوشش حد اقل 10 متر را پیشنهاد میکند. اما در فضای باز و یا کنار پنجره پوشش تا چند برابر آزمایش شده. نویسنده این خطوط بین 50 تا 300 متر را نیز آزمایش کرده. اما پوشش تا 500 متر هم قابل دسترسی است. این بدین معناست که در هر محله ای بدون شناسایی میتوان شعار, زمان و مکان را هماهنگ کرد. و یا در تظاهرات یک پیغام ضروری را بوسیله 2 تا 3 نفربه شعاع تا یک کیلومتر و یا بیشتر پخش کرد. این سیستم با رعایت چند نکته ساده بسیار امن است و تعقیب فرستنده و گیرنده آن تقریبا غیر ممکن است. سیستمی که در ذیل توضیح داده خواهد شد در فظای اینترنتی با نامBluejacking مشهوراست.

یک: تلفن دستی را خاموش کنید و پس از برداشتن باتری سیم کارت را در آورید. این کار بسیار مهم است. بدون سیم کارت تعقیب فرستنده محدود به ردیابی امواج می شود که بدلیل ازدحام تعداد فرستندگان نیز کاری غیر ممکن است.

دو: هر تلفن دستی نامی برای اعلام هویت دارد که صاحبان آنها آن را تغییر داده و نام های شخصی مانند نام خودشان به آن میدهند. حتما نام تلفن را تغییر دهید تا گرفتار تعقیب نشوید.

سه: پیغام مورد نظرتان را بشکل کانتکت و یا نام نشانی تازه وارد کتابچه نام ونشانی تلفن دستی وارد کنید.

چهار: با استفاده از منیو کتابچه کانتکت پیغامتان را که به شکل نام و نشانی حفظ کرده اید, با استفاده از بلوتوث بفرستید. بعضی از تلفن ها بجای بلوتوث از نام بیم استفاده میکنند. هر دو یکی هستند. هنگام فرستادن تلفن شما آن تلفن هایی را که قابل مشاهده هستند پیدا کرده و برای انتخاب در اختیار شما می گذارد. شما می توانید پیغامتان را به همه تلفن های مشاهده شده نیز بفرستید. فراموش نکنید که دوست و دشمن هر دو پیغام شما را دریافت خواهند کرد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates