13.02.2010

ادامه دستگیری ها،فشارها و اخراج ها در دانشگاه شیراز

هرانا: فشار ها در روز های اخیر بر دانشجویان دانشگاه شیراز از طریق احضار، بازداشت و درنهایت محرومیت از تحصیل افزایش چشمگیری یافته و فضای رعب و وحشت و امنیتی در روز های اخیر بر دانشگاه شیراز حکمفرما بوده است.

خبرگزاری هرانا- تعداد زیادی از دانشجویان اجازه ورود به دانشگاه را ندارند و همچنین دادگاه شمار زیادی از دانشجویان دانشگاه شیراز در روز های اخیر برگزار شده است تا بر شدت فشار ها در روز های اخیر افزوده شود . فعالان دانشجویی دانشگاه شیراز به کمپین گفته اند که این دانشگاه هفته آینده به طور ضمنی تعطیل شده است. به گفته این دانشجویان این تعطیلی برای جلوگیری از بروز اعتراضات احتمالی در روز های پس از ۲۲ بهمن صورت می گیرد .

به گزارش هرانا، درجریان دستگیری‌های صورت گرفته درآستانه فرارسیدن ۲۲ بهمن، حمدالله نامجو دانشجوی دانشگاه شیراز بازداشت شد.بعد از چند روز بی‌خبری طی تماس تلفنی با خانواده وی مشخص شد که او قبل از ۲۲ بهمن توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده است.او در حالی برای بار سوم بازداشت می شود که بیش از ۱ سال می باشد که اجازه ورود به دانشگاه را نداشته است. او رییس شاخه دانشجویی ستاد مهدی کروبی در استان فارس بوده و از فعالین دانشجویی و نشریاتی دانشگاه شیراز محسوب می شود و سردبیر نشریه دانشجویی متن در دانشگاه شیراز می باشد.لازم به ذکر است که او سال گذشته به مدت۲ هفته و تابستان امسال پس از انتخابات به مدت یک ماه بازداشت شد.

عبدالله داودیان فعال دانشجویی و نشریاتی دانشگاه شیراز هم از خوابگاه اخراج شده که او نیز در سال های گذشته با احضار به دادگاه و محرومیت از تحصیل روبرو بوده است. تعداد دیگری از دانشجویان هم به دانشگاه ممنوع الورود شده اند که آمار دقیقی در دست نیست.

احکام کمیته انضباطی از شمارش خارج شده و اخیرا احسان هاشمی دیگر فعال دانشجویی دانشگاه شیراز با صدور حکم ۲ ترم تعلیقی و با توجه اینکه سال گذشته هم از تحصیل محروم شد ، عملا از دانشگاه اخراج شده است به طوری که حکم اخراج وی شفاها به خانواده اش ابلاغ گردیده است.او که در روز ۱۳ آبان به طرز وحشیانه ای دستگیر شد و همچنین به دادگاه انقلاب احضار شده است و حکم جلب وی از طرف دادگاه انقلاب صادر شده است.

سعید خسرو آبادی دانشجوی کار شناسی ارشد جامعه شناسی هم برای بار دوم با ۱ ترم ممنوعیت از تحصیل روبرو شده است که به این ترتیب می توان گفت از دانشگاه اخراج شده است. کاظم رضایی نیز که از روز ۱۳ آبان بازداشت شده است بیش از ۱۰۰ روز است که در بازداشتگاه اداره اطلاعات شهر شیرازنگهداری می شود و از پرونده وی اطلاع دقیقی در دست نیست.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates