01.04.2010

علاوی: ایرانی ها نمی گذارند من نخست وزیر شوم / روزهای آینده سخت خواهد گذشت

عصرایران: وی گفت: برای یک کشورمسلمان مثل ایران بسیار زشت است که در مسائل داخلی یک کشور مسلمان دیگر دخالت کند.علاوی البته نگفت که آیا برای عربستان هم زشت است که در امور داخلی عراق (به نفع فهرست علاوی )دخالت کند یا خیر؟!
“ایادعلاوی” نخست وزیر اسبق عراق و رهبرائتلاف العراقیه که باید برای نخست وزیر شدن مجدد اکثریت پارلمانی رابه دست آورد مدعی است که تهران مانع از رسیدن او به پست نخست وزیری است.

به گزارش عصرایران به نقل از خبرگزاری اصوات العراق ، علاوی که در انتخابات 7 مارس موفق شد با کسب 91 کرسی برائتلاف دولت قانون به رهبری نوری مالکی(با 89 رأی) پیروز شود دراظهاراتی جدید مقامات تهران را به دخالت مستقیم در فرایند انتخابات عراق متهم کرد .

علاوی با انتقاد شدید از برخی از مقامات عراقی گفت :” برخی از افراد داری ذهن بیماری هستند که هدفی جزء آزار و اذیت کردن مردم کشورشان ندارند “.

رهبر ائتلاف العراقیه ، ایران را متهم به دخالت در کل امور عراق کرد و مدعی شد که مقامات ایران درتلاش هستند که لیستی ازافراد و ائتلاف های مورد حمایت خودشان را به مردم عراق تحمیل کنند!

وی در ادامه گفت: ” نه ایران و نه کشوری غیر از ایران قادر به کنترل و یا تحمیل نظر خود به مردم عراق نیستند”. علاوی درادامه گفته است: برای یک کشورمسلمان مثل ایران بسیار زشت است که می خواهد در مسائل داخلی یک کشور مسلمان دیگر دخالت کند.
علاوی البته نگفت که آیا برای عربستان هم زشت است که در امور داخلی عراق (به نفع فهرست علاوی )دخالت کند یا خیر؟!

از سوی دیگر رهبر ائتلاف العراقیه با انتشار بیانیه ای خطاب به مردم عراق اعلام کرده است که عراق در چند روز آینده روزهای سختی را پیش رو خواهد داشت ، لذا تمام شهروندان عراقی باید با هم متحد شوند تا بتوانند بر این مشکلات پیروز شوند”.

علاوی در ادامه افزود کسانی که به دنبال آزار و اذیت مردم عراق هستند باید بدانند که مردم این کشور دارای کرامت هستند و کرامت کشورشان برای آنها از هر چیز دیگری مهمتر است و این امر باعث می شود که مردم عراق برای ساختن آینده ای بهتر برای کشورشان در مقابل این افراد متحد شوند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates