23.04.2010

حملۀ نتانیاهو به جمهوری اسلامی ایران

رادیوفرانسه: بنیامین نتانیاهو : درحال حاضر کارزاری برای ایجاد تشنج و القاء قریب الوقوع بودن حملۀ اسرائیل به سوریه از سوی ایران در جریان است و این کارزار به دو طریق مستقیم وغیرمستقیم از طریق حزب الله لبنان صورت می گیرد. نخست وزیر اسرائیل گفت این کارزار دروغی بیش نیست.

بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل، دیروز (پنجشنبه) گفت جمهوری اسلامی ایران تلاش می کند رهبران سوریه را متقاعد سازد که اسرائیل در صدد حمله به سوریه است.

بنیامین نتانیاهو افزود به باور او در حال حاضر کارزاری برای ایجاد تشنج و القاء قریب الوقوع بودن حملۀ اسرائیل به سوریه از سوی ایران در جریان است و این کارزار به دو طریق مستقیم و غیرمستقیم از طریق حزب الله لبنان صورت می گیرد.

نخست وزیر اسرائیل گفت این کارزار دروغی بیش نیست ولی همان طور که همه می دانند اگر دروغی به اندازۀ کافی تکرار شود حتی افراد و رهبران برخوردار از حسن نیت نیز آن دروغ یا اشتباه را تکرار می کنند.

نتانیاهو که در گفتگوئی با تلویزیون اسرائیل سخن می گفت تأکید کرد که اسرائیل خواهان صلح است نه جنگ.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی که به سخنان نخست وزیر اسرائیل اختصاص داده است یادآوری می کند که بنیامین نتانیاهو، در مورد چند و چون نفوذی که ایران بر سوریه اعمال می کند توضیح دقیقی نداد ولی ظاهراً این سخنان او در همراهی و هم صدائی با شماری دیگر از رهبران اسرائیل از جمله اهود باراک، وزیر دفاع این کشور، عنوان می شود که خواهان تلاش در راستای دور کردن سوریه از جمهوری اسلامی ایرانند.

در بخش دیگری از گزارش این خبرگزاری می خوانیم در پی متهم شدن سوریه به ارسال موشک های اسکود* برای حزب الله لبنان از سوی شیمون پرز – رئیس جمهوری اسرائیل – دو کشور سوریه و لبنان مطرح شدن این اتهام را به عنوان بهانه ای از سوی اسرائیل برای حمله به خود ارزیابی کردند.

افزون بر این، در واشنگتن نیز مسئولان دولت آمریکا که پیشتر از این احتمال یعنی تحویل موشک های اسکود به حزب الله لبنان ابراز نگرانی کرده و حتا به احضار رئیس هیأت دیپلماتیک سوریه در واشنگتن اقدام کرده بودند، دیروز (پنجشنبه) نسبت به صحت این امر ابراز تردید کردند.

این مسئولان که هویت شان فاش نشده اند گفتند هر چند که دولت سوریه احتمالاً خود را آمادۀ چنین کاری می کرده است، سرویس های اطلاعاتی آمریکا اطلاعاتی در اختیار ندارند که مؤید دست به دست شدن این موشک ها باشد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates