11.05.2010

تحلیل نشریه آلمانی ولت آنلاین: آمریکا "مشت متمرکز" را انتخاب کرده است/ آمادگی همه جانبه ایران

پارسینه: اکنون آمریکا به ضرورت سیاست “ضربه” رسیده است و پاسخ احتمالی ایران از این ضربه را نیز می دانیم، اگر به ایران فشار وارد شود، حماس در جنوب اسرائیل و حزب الله در شمال اسرائیل “رها” خواهند شد، ایران همچنین سعی می کند قیام های مردمی در کشورهای محافظه کار عربی بر علیه سران این کشورها به راه بیاندازد.
به گزارش پارسینه، نشریه آلمانی “ولت آنلاین” در تحلیلی به بررسی آخرین سیاست های آمریکا در قبال ایران پرداخت.

در این تحلیل ادعا شده است دولت اوباما بعد از یکسال و نیم تلاش برای تعامل با ایران، از این روند کاملا ناامید شده و به راهبردهای “نظامی” علاقه نشان می دهد که این نشریه این سیاست را “مشت متمرکز در تهران” نامیده است.

تحلیلگر این نشریه از زبان مارتین ایندیک عضو شورای امنیت ملی آمریکا ( از دوره اول دولت کلینتون) در یک جلسه محرمانه مدعی شده است: اکنون آمریکا به ضرورت سیاست “ضربه” رسیده است و پاسخ احتمالی ایران از این ضربه را نیز می دانیم، اگر به ایران فشار وارد شود، حماس در جنوب اسرائیل و حزب الله در شمال اسرائیل “رها” خواهند شد.

در بخش دیگری از این تحلیل آمده است: ایران همچنین سعی می کند قیام های مردمی در کشورهای محافظه کار عربی بر علیه سران این کشورها (که متحد آمریکا هستند) به راه بیاندازد.

مارتین ایندیک که دوبار تجربه سفارت آمریکا در اسرائیل را دارد و در حال حاضر معاون موسسه پژوهشهای نظامی- استراتژیک بروکینگز است در عین حال بر آمادگی همه جانبه ایران در برابر هرگونه تهدید اذعان کرده است.

به گزارش پارسینه در این تحلیل ادعا شده است پنتاگون حتی تمرین های عملی برای ضربه ایران را نیز آغاز کرده است و یکی از مهمترین دلیل بهبود روابط آمریکا با روسیه نیز ایجاد مقدمه برای فشار بیشتر به ایران بوده است و اینک آمریکا یک جریان متحد منافع با روسیه در قبال ایران ایجاد کرده است تا روسها را علیه ایران با خود کاملا همراه کند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates