12.05.2010

دخالت آخوندها در کشورهای همسایه: هشدار شدید آلت الله مکارم به دولت آذربایجان

بازتاب: این استاد درس خارج اظهار داشت: ما فعلا حکمی نداده‌ایم اما اگر تغییری دیده نشود این کار را خواهیم کرد و کشور آذربایجان ناامن خواهد شد.
آلت الله مکارم شیرازی با اشاره به تخریب مساجد شیعیان در کشور جمهوری آذربایجان اظهار داشت: اگر تخریب مساجد ادامه پیدا کند حکم مقاومت داده و اعلام می‌کنم کسی که در این راه کشته شود شهید است.

به گزارش خبرنگار مهر در قم، آلت الله ناصر مکارم شیرازی صبح چهارشنبه در جلسه درس اخلاق خود در مسجد اعظم قم گفت: اخیرا از آذربایجان خبر می‌رسد که حکومت تعدادی از مساجد شیعیان را تخریب کرده است و قصد تخریب ما بقی را دارد.

وی ادامه داد: ما پیام خود به حکومت آذربایجان را به صورت رسمی اعلام کرده‌ایم و امیدواریم دست از این کار بردارند.

مکارم شیرازی با بیان اینکه عده‌ای از مردم آذربایجان از ما حکم خواسته‌اند، ادامه داد: ما در همین جا به صراحت می‌گوییم که اگر تخریب مساجد در آذربایجان ادامه پیدا کند حکم مقاومت می‌دهیم و اعلام می‌کنیم که هر کسی در این راه کشته شود شهید خواهد بود.

کاری نکنید که آذربایجان ناامن شود

این استاد درس خارج اظهار داشت: ما فعلا حکمی نداده‌ایم اما اگر تغییری دیده نشود این کار را خواهیم کرد و کشور آذربایجان ناامن خواهد شد.

مکارم شیرازی مردم آذربایجان را ملتی غیور و معتقد توصیف کرد و افزود: ما به روابط دیپلماتیک دولت‌ها اهمیتی نمی‌دهیم.

وی با بیان اینکه علما و دولت‌ها هر کدام وظیفه جداگانه‌ای دارند، ادامه داد: حکومت آذربایجان باید بداند که شیعیان گوش به فرمان مراجع هستند و هر حکمی آنها بدهند را عملی خواهند کرد.

این مرجع تقلید تصریح کرد: این تعداد کثیری که در در 8 سال جنگ به جبهه‌ها رفتند همه به فرمان امام به عنوان یک مرجع تقلید این کار را انجام دادند.

مکارم شیرازی خطاب به دولت آذربایجان اظهار داشت: بهتر است آلت دست وهابیون و یهودیان نشوید و کشور خود را نا امن نسازید.

وی افزود: ما از طرق دیپلماتیک پیام خود را به دولت داده‌ایم، اما امروز صریحا می‌گویم که آینده خوبی نخواهید داشت.

مکارم شیرازی تخریب مساجد را توطئه وهابیون و صهیونیست‌ها دانست و گفت: در کشوری که بالغ بر 90 درصد شیعه دارد دولت آن کشور به تحریک صهیونیست‌ها و هابیون در حال تخریب مساجد است.

شایعات را پخش نکنید

در ادامه این استاد حوزه علمیه با قرائت حدیثی از باب 146 وسائل الشیعه گفت: پیامبر در معراج از خدا می‌پرسد مقام مومن در نزد تو چیست و خداوند پاسخ می‌دهد هر کس اهانتی به دوستان ما کند به من اعلام جنگ کرده است و من با سریع‌ترین امر ممکن به یاری دوستانم خواهم شتافت.

وی خطاب به حضار ادامه داد: شایعات را پخش نکنید و هر چیزی که به گوشتان می‌رسد را به سرعت به دیگران منتقل نکنید.

مکارم شیرازی اظهار داشت: عده بسیاری به من می‌گویند ما را حلال کنید که این نشان می‌دهد که حرام در جامعه زیاد است.

وی گفت: به آبروی مؤمن اهمیت دهید و بدانید که آبروی مؤمن در اسلام اهمیت بسیاری دارد.

این استاد اخلاق افزود: امام سجاد در دعای روزهای هفته می‌گوید: خدایا اگر آبروی کسی را ریخته‌ام تو جبران کن.

مکارم شیرازی با بیان این که معلوم نیست این دعا مستجاب شود گفت: اگر به کسی تهمت زده‌ یا غیبت او را کرده‌اید و دستتان به او می‌رسد حتما از او طلب حلالیت کنید.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates