25.05.2010

قتل عام و گور دسته جمعی 40 ایرانی در ترکیه

فرارو: پليس امنيتي ترکيه به قتل چهل مهاجر ايراني و مدفون کردن آنها در گوري دسته جمعي اعتراف کرد.

بر اساس گزارش روزنامه صباح ترکيه و بنا به اعتراف يک پليس امنيتي سابق که به عنوان گروهبان در قسمت ژاندارمري اين منطقه وان ترکيه مشغول به خدمت بوده است، پلیس ترکیه چهل پناهنده را که در حال حرکت به مرزهاي ترکيه بودند به قتل رسانده و در يک گور دستجمعي با دسته های بسته دفن کردند.

اطلاعات به دست آمده حاکی از آن است که اين قضيه مربوط به چند سال پيش است و علت لو رفتن آن اختلافات درون گروهي عاملان این جنایت عنوان شده است.

بنا به اعلام افسر اعتراف کننده حومه شهر “يوکساکاوا” و “وان” محل حادثه بوده است که بين مرز ايران و عراق و ترکيه که يک مرز سه گانه مشترک است و حدود چهل و پنج دقيقه با مرز ايران فاصله دارد .

در اعترافات اين شخص آمده است ، کسي که دستور مستقيم اين کار را داده يک کار با برنامه ريزي بوده است و از قبل يک گوري را آماده کرده بودند و بعد از اينکه اين چهل نفر را متاسفانه با دستان بسته کشتند در گور دستجمعي مدفون کردند.

توجيه اين پليسها براي صادر کردن دستور کشتن اينها اين بوده است که اين افراد را اگر ما تحويل مقامات بدهيم ترتيب اثر خاصي نمي دهند و يا اگر به کشور خودشان برگردانيم اينها طبيعتا دوباره براي تقاضاي پناهندگي و خروج از کشور اقدام مي کنند و به ترکيه خواهند آمد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates