18.06.2010

علی مطهری: مبارزه با بدحجابی، با باتوم به جان مردم افتادن نیست / الان دولت ، مروج بدحجابی است

خبرآنلاین: نماینده مردم تهران یکی از وظایف دولت اسلامی را نظارت بر مسئله عفاف و حجاب عنوان کرد و اظهار داشت: دین اسلام گفته که باید امر حجاب در کشورهای اسلامی رعایت شود، به همین دلیل دولت نمی‌تواند نسبت به این امر بی‌توجه باشد.

علی مطهری در گفت‌وگو با ایلنا، در ارتباط با اظهارات اخیر رئیس‌ دفتر رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه برای ورود هنرمندان خارج از کشور به ایران مشکلی وجود ندارد،گفت:این اظهارات درست در همان راستای اظهارات احمدی‌نژاد در برنامه زنده تلویزیونی است که ایشان در مورد مسئله عفاف و حجاب مطرح کردند.
عضو کمیسیون فرهنگی با تاکید بر اینکه با این نگاه به مسائل فرهنگی مشکل داریم،‌ اظهار داشت: در این نگاه اهمیت لازم برای مسائل فرهنگی دیده نمی‌شود و بیانگر یک نگاه لیبرالیستی است.
وی با بیان اینکه در دیدگاه دولت‌های سکولار به مسائل فرهنگی، هیچ‌گونه تعهدی نسبت به اخلاق و عقاید مردم دیده نمی‌شود، اظهار داشت: چند ماه پیش که طی سخنانی در مجلس اعلام کردم که این دولت از نظر فرهنگی لیبرال است، عده‌ای ناراحت شدند اما امروز نشانه‌های آن در حال آشکار شدن است.
عضو فراکسیون اصولگرایان در واکنش به این سخن رئیس‌جمهور که این برخوردها در طرح عفاف و حجاب در شان دولت نیست، گفت: ایشان چطور می‌گوید که در شان دولت نیست این اقدامات را انجام دهد.

وی تصریح کرد: در جایی که عده‌ای نخواهند این مسئله را رعایت کنند، کار مردم نیست که در این امر دخالت کنند چرا که مردم نمی‌توانند با هم دعوا کنند بلکه وظیفه دولت است بر این مسئله نظارت کافی را داشته باشد.
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس ادامه داد: نظارت هم این نیست که با باتوم به جان مردم بیافتیم بلکه راه‌های مختلفی دارد و اگر مردم ببینند دولت به این مسئله حساس است خود رعایت می‌کنند اما در حال حاضر آنها مشاهده می‌کنند که دولت به این مسئله حساس نبوده، بلکه بدحجابی را ترویج می‌کند، به همین دلیل بدحجابی در جامعه ترویج داده خواهد شد.
مطهری ادامه داد: اگر دولت این رفتار و سیاست در بحث عفاف و حجاب را قبول ندارد،طرح دیگری را در این خصوص ارائه کند.
وی در پاسخ به این پرسش که چرا قانون عفاف و حجاب در خود دستگاه‌ها و سازمان‌های دولتی اجرا نمی‌شود، گفت: مسئله عفاف و حجاب نیز قانونی مانند دیگر قوانین است که ایشان می‌گوید اجرا نمی‌کند، در اینجا مجلس باید جلوی این سرکشی را بگیرد.
مطهری در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه آیا امکان طرح سئوال از رئیس‌جمهور در این باره وجود دارد، اظهار داشت: ممکن است طرح سئوال صورت بگیرد چرا که ما موظف به انجام وظیفه بوده و باید نسبت به این مسئله عکس‌العمل نشان دهیم اما اینکه این موضوع به کجا خواهد رسید، با خدا است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates