07.07.2010

بروجردي ادعاي دخالت ايران در حوادث اخير جنوب لبنان را تکذيب کرد

شفاف:بروجردي در واکنش به ادعاي برخي منابع ديپلماتيک فرانسوي مبني بر نقش ايران در درگيري هاي اخير بين مردم جنوب لبنان و نيروهاي پاسدار صلح سازمان ملل (يونيفل)، هر نوع دخالت ايران در امور داخلي لبنان را تکديب کرد.
ايرنا-بيروت: در حالي که اعتراض به اعمال غيرقانوني يونيفل در جنوب لبنان، صداي “ميشل سليمان” رييس جمهوري و هيات دولت لبنان را درآورده است، منابع خبري لبنان اخيرا اعلام کردند: محافل ديپلماتيک غربي تلاش دارند درگيري هاي محدود بين مردم با نيروهاي يونيفيل را به ايران منتسب کنند.
بروجردي که به دليل حضور در مراسم تشييع و دفن علامه “سيد محمدحسين فضل الله” در بيروت بسر مي برد، روز چهارشنبه افزود: بر خلاف اظهارنظرهاي مغرضانه محافل ديپلمات فرانسوي در بيروت، ما هر نوع دخالت ايران در اين قضايا را تکذيب مي کنيم.
وي افزود: سياست جمهوري اسلامي ايران در لبنان کاملا مشخص و در جهت کمک به ثبات لبنان است و همکاري صميمانه و بسيار خوبي بين ايران و لبنان وجود دارد و اين روابط مورد حمايت مجلس شوراي اسلامي است.
بروجردي گفت: تحريک هاي يادشده ناشي از نفوذ و حضور صهيونيست ها در هيات حاکمه و تصميم گيري فرانسه است و اکنون نيز “نيکلا سارکوزي” رييس جمهوري فرانسه خود با مشکلات فراواني روبه رو است و ديپلمات هاي فرانسه سعي مي کنند تا مشکلات داخلي خود را به خارج فرافکني کنند.
روزنامه النهار ديروز سه شنبه نوشت: سفراي فرانسه، ايتاليا و اسپانيا روز دوشنبه به شکل پنهان و دور از چشم مطبوعات و رسانه ها از جنوب لبنان ديدن و با ژنرال “البرتو اسارتا” فرمانده يونيفيل گفت وگو کردند.
روزنامه لبناني “اللواء” اخيرا نوشت، تماس هاي سياسي و نظامي در روزهاي گذشته منجر به مهار مشکلات بين يونيفيل و اهالي جنوب لبنان شده و قرار است به مفاد قطعنامه 1701شوراي امنيت عمل شود که در هر تحرک ميداني در جنوب لبنان بر ضرورت هماهنگي بين يونيفيل و ارتش لبنان تاکيد کرده است.
اللواء افزود: روز پنجشنبه پيش رو ديداري بين “نبيه بري” رييس مجلس لبنان و فرمانده يونيفيل برگزار خواهد شد که بسياري از ابهام ها در مورد حوادث اخير جنوب لبنان را از بين خواهد برد

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates