27.07.2010

لاریجانی: عده‌ای هستند که می‌خواهند با عمیق کردن مشاجرات، مردم را دلسرد کنند

خبرآنلاین: رئیس مجلس شورای اسلامی با انتقاد شدید از ایجاد اختلاف بین نهادها و دسته‌بندی ملت این مسائل را به نفع نظام ندانست.

به گزارش خبرآنلاین، علی لاریجانی در مراسم گرامیداشت سالروز عملیات مرصاد در جمع بسیجیان استان کرمانشاه، با اشاره به اشتباهات منافقین و آمریکایی‌ها از ابتدای پیروزی انقلاب دلیل این شکست را نادیده گرفتن روحیه جهادی، خصوصیت ایمان و اهل جهادی بودن مردم دانست و همین عامل را باعث شکست آنان در مقابل حزب‌الله لبنان ذکر کرد.

رئیس مجلس یادآور شد‍: برخی تصور می‌کردند اگر منافقین در اول انقلاب می‌توانستند در اداره کشور مشارکت کردند، به این سرنوشت دچار نمی‌شدند؛ در حالی که واقعیت این گروه را در عملیات مرصاد دیدیم و آنها دستشان به هر کس که برسد از مغازه‌دار گرفته تا رئیس‌جمهور، او را شهید می‌کنند و اگر نتوانستند با کشور دشمن ایران همکاری می‌کنند.

مهمترین محورهای سخنان او را در ادامه می‌خوانید:

* امروز بعد از سال‌ها نباید آن دستاوردها و فرهنگ مهم جهادی را تحت تاثیر مسائل سیاسی برد، زیرا در جنگ همه مردم مشارکت داشتند.

* برخی مناقشات خرد در کشور وجود دارد که ممکن است جنبه تخصصی داشته باشد اما نباید باعث تبدیل به کدورت و ایجاد دودستگی شوند. برخی حرف‌های سیاسی به نظر من نباید بیان شود و تعجب می‌کنم که چرا زده می‌شوند .

* گاهی لزومی به زدن حرف‌های سیاسی نیست. ایجاد درگیری بین نهادها و زدن‌ حرف‌هایی که ملت را دسته‌بندی کند به نفع نظام نیست و رزمندگان و مجاهدان مرصاد ایجاد اختلاف را نمی‌خواستند.

* آن کسانی هم که در داخل خیال می‌کنند خارجی‌هامی‌توانند به آنها کمک کنند، اشتباه می‌کنند و همان‌گونه که آمریکا و دیگر کشورها نتوانستند به منافقین کمک کنند، به آنها نیز نمی‌توانند کمک کنند لذا از تاریخ پند بگیرند و فکر نکنند اگر دشمنان برای آنها هورا می‌کشند، به آنها کمک خواهند کرد بلکه از رفتار آنها سوء‌استفاده می‌کنند.

* برخی افراد در داخل دنبال آن هستند تا مشاجرات را عمیق کنند و همه را دلسرد کنند، در حالی که دسته‌بندی کردن مردم و زدن تهمت بلاوجه به افراد کار درستی نیست و امروز نیازمند وحدت بر اساس اصول انقلاب هستیم.

* ولایت‌ فقیه سکان‌دار وحدت هستند و کسانی که به دنبال اختلاف‌افکنی هستند بدانند مطرود خواهند شد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates