10.08.2010

هشدار دادستان تهران به زندانیانی که به مرخصی آمده‌اند

پارلمان‌نیوز: دادستان عمومی و انقلاب تهران گفت حفظ استقلال و حاکمیت قانون ، دو اصل مهم است که بر فعالیت های قوه قضائیه حاکم می باشد و قضات شریف هیچگاه از این اصول عدول نخواهند کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ،‌ جعفری دولت آبادی روز دوشنبه در مراسم افتتاح ساختمان جدید معاونت نظارت بر زندان های دادسرای تهران با اعلام این مطلب افزود: عده ای تلاش دارند با طرح مباحث غیر واقعی و انتشار شایعات ، افکار عمومی را مشوش نمایند.

جعفری در این زمینه به مطالب غیر واقعی منتشره در روزهای اخیر درباره متواری شدن یک وکیل دادگستری و ادعاهای رسانه های ضد انقلاب در خصوص نامبرده اشاره کرد و گفت: این وکیل دادگستری به دلیل اتهام سوء استفاده مالی از مدتها پیش تحت تعقیب قرار داشت و متواری شدن وی به دامان کشورهای خارجی نیز به همین دلیل بوده است و مسلما کانون وکلا نیز از چنین معدود افرادی تبری می جوید.

دادستان تهران همچنین به مطالب روزهای اخیر سایت های معاند نظام در خصوص وضعیت برخی زندانیان اغتشاشات بعد از انتخابات هم اشاره کرد و افزود: عوامل فتنه و ضد انقلاب که از اقدامات مذبوحانه خود در جریان اغتشاشات به جایی نرسیده اند، این بار با طرح مباحث ساختگی و دروغ ، سعی در مشوش جلوه دادن اوضاع دارند چنانکه در روزهای اخیر درباره برخی از زندانیان نیز مباحث کذبی مطرح شده است.

وی افزود بعنوان مثال به نقل از یک فرد زندانی ، ادعای هتک حرمت منتشر شده بود که نامبرده در پی تحقیقات صورت گرفته اعلام کرد که چنین مطلبی صحت ندارد.

جعفری همچنین به موضوع انتشار برخی مطالب در سایت های ضد انقلاب اشاره کرد و افزود ضد انقلاب و عوامل فتنه سعی دارند دستگاه قضایی را با انتشار مطالب خلاف واقع و شایعه پراکنی های خود وارد چالش رسانه ای و جنگ روانی بی حاصل کنند اما من از همین جا اعلام می کنم آنان از این طریق راه به جایی نخواهند برد.

دادستان تهران اضافه کرد: البته سکوت دادستانی تهران در قبال انتشار این دروغ پردازی ها ، دلیلی بر نداشتن پاسخ به این اکاذیب نیست ، بلکه حاکی از هوشیاری همکاران ما در قبال رویدادها می باشد که ضمن دقت در انجام وظایف ، تلاش دشمنان را نیز در ایجاد جنگ روانی خنثی می نمایند.

جعفری با اشاره به موضوع مرخصی زندانیان نیز گفت: به رغم تبلیغات مغرضانه برخی سایت ها ، هیچگونه تغییری در سیاست های اعطای مرخصی به زندانیان ایجاد نشده و هم اینک نیز تعدادی از زندانیان اغتشاشات بعداز انتخابات در مرخصی هستند و جالب این که در زمان استفاده از مرخصی، همچنان برخی از اعمال و رفتارهایی را هم که به خاطر آنها محکوم شده اند ادامه می دهند و حتی بیانیه و اطلاعیه نیز صادر می کنند که به نوبه خود قابل رسیدگی خواهد بود.

دادستان تهران در ادامه اظهارات خود از اعطای مرخصی به زندانیان در ماه مبارک رمضان خبر داد و افزود: البته برای موافقت با مرخصی شروطی در نظر گرفته شده است که از جمله عدم ارتکاب جرم از طریق تشکیلاتی و ابراز ندامت از اعمال گذشته است زیرا اعطای مرخصی امتیازی است که در قبال تغییر رفتار و بروز نشانه های تحول به زندانی داده می شود.

در این جلسه که با حضور معاونین دادستان و روسای نواحی دادسراهای تهران برگزار شد ، جعفری همچنین بر ضرورت نظارت مستمر بر زندان و زندانیان با هدف حفظ حقوق آنان تاکید کرد و افزود: دادستان تهران هر هفته با حضور در زندان با زندانیان و خانواده های آنان دیدار می کند و از نزدیک در جریان روند رسیدگی به اتهامات آنان و بررسی درخواست هایشان قرار می گیرد و لازم است که روسای نواحی دادسراها هم در این زمینه با حساسیت و اشراف کامل فعالیت نمایند.

دادستان تهران اضافه کرد: فلسفه انتقال معاونت نظارت بر امور زندانها از دادسرای مرکز به محل جدید ،‌ تقویت نظارت بیشتر دادسرا بر امور زندانها و نیز دسترسی سریع تر زندانیان به مسولان قضایی است و امیدواریم با اجرای این طرح برخی مشکلات و مسایل موجود در این زمینه برطرف گردد.

معاونت نظارت بر زندان دادسرای عمومی و انقلاب تهران از روز جاری در دادسرای شهید مقدس در مجاورت زندان اوین فعالیت رسمی خود را آغاز کرد.
تاریخ انتشار: ١٨ مرداد ١٣٨٩
ساعت: ٢١:٢١
کد خبر: ١٢٩١٤

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates