16.08.2010

تحصن خانواده های زندانیان مقابل اوین: خانواده های شانزده زندانی اعتصابی باز هم از ملاقات محروم شدند

کلمه: گروه اجتماعی :خانواده شانزده زندانی اعتصاب کننده اوین امروز نیز با درهای بسته روبرو شدند و این پاسخ را شنیدند :این هفده زندانی همچنان درانفرادی های بند ۲۴۰ هستند و ممنوع الملاقات .

به گزارش خبرنگار کلمه ،ماموران اوین در برابر اصرارهای فراوان خانواده های نگران که می خواستند از سلامتی عزیزانشان باخبر شوند ،گفتند :«فعلا قراراست در انفرادی بمانند و نگرانی شما هم ربطی به ما ندارد.می خواستند آن روز که اعتراض می کردند به فکر این روزها باشند .مگر نمی دانید اعتراض واعتصاب غذا در زندان جرم است؟حالا درس عبرتی می گیرند تا دیگر از این اغتشاش ها در زندان نکنند.»

این خانواده ها پس از این ،به مقابل در اصلی اوین رفتند و در اعتراض به ممنوع الملافات شدن این زندانیان دست به تحصن زدند.

این درحالی است که خانواده های شانزده زندانی اعتصاب کننده اوین که پس از چندهفته ، هیچ تماس و ملاقاتی با عزیزان شان نداشتند با ارسال نامه هایی به مسوولان مختلف قضایی از جمله دادستان تهران از آنها خواسته بودند که امکان ملاقات با این زندانیان را که هم اکنون در سلول انفرادی به سر می برند فراهم کنند.

به گفته تعدادی از خانواده های زندانیان به نظر می رسد که مسوولان زندان اوین در حال لجبازی و انتقام گرفتن از این زندانیان هستند که پیام اعتراض شان را به بیرون از دیوارهای بلند اوین رسانده اند .

مقامات زندان اوین از جمله صداقت رییس زندان اوین در روزهای گذشته با حضور در بند ۳۵۰ اوین به زندانیان سیاسی این بند گفته است که سرنوشت بد اعتصاب کنندگان درس عبرتی برای بقیه خواهد شد.

وی پیش از این زندانیان بند ۳۵۰ اوین را به کهریزکی شدن تهدیدکرده و گفته بود که برای ما که آمریکا را سر جایش نشانده ایم ،برخورد با شما کاری ندارد.

مادر یکی از زندانیان سیاسی می گوید :«فرزندان ما زندانی هایی هستند که بدون هیچ دفاعی در زندان هستند . نگه داری طولانی مدت آنها در سلول های انفرادی بخصوص در ماه رمضان ظلم مضاعف است.حتی در تعالیم مذهبی توصیه به مدارا با اسیر و زندانیان شده است و ما نمی دانیم چرا مسوولان زندان با فرزندان ما در ماه مبارک رمضان چنین می کنند و مقامات قضایی نیز در برابر تظلم خواهی ما هیچ کاری نمی کنند.»

شانزده زندانی اعتصاب کننده زندان اوین از بیست روز پیش از هر گونه تماس تلفنی و ملاقات با خانواده هایشان محروم شده اند . خانواده ها می پرسند چه کسی تضمین می کند که بعد ازیک اعتصاب غذای پانزده روزه حال جسمی این عزیزان خوب باشد.

اغلب این زندانیان اعتصاب کننده برای سومین هفته متوالی و برخی از آنها برای چهار مین هفته متوالی از حق ملاقات محروم شده اند.

به گفته منابع مطلع ،حوادث روی داده در زندان اوین طی سه هفته گذشته بیش از هرچیز ناشی ازعدم مدیریت صحیح صداقت ،رییس زندان اوین بوده است که به جای رسیدگی به شکایت زندانیان در خصوص اعتراض به شرایط نامناسب زندان و رفتار نامناسب زندانبان ها ، با انتقال ۱۷ زندانی به انفرادی، بحران را در بند ۳۵۰ دامن زده است. به دلیل همین سو مدیریت و وعده های دروغین زندانیان پس از انتقال به انفرادی دست به اعتصاب غذا زدند.مسوولان قوه قضاییه از جمله دادستان تهران در سه هفته گذشته موضع مستقیمی در برابر بحران اوین نگرفته اند .

این منابع همچنین خبر از خشم شدید مسوولان زندان اوین و مسوولان قضایی از بازتاب گسترده اعتصاب غذای ۱۶ زندانی سیاسی بند ۳۵۰ خبر داده اند و همین موضوع را یکی ازعوامل ادامه حبس انفرادی و قطع هرگونه تماس تلفنی و ملاقات آنها دانسته اند.

علی ملیحی فعال دانشجویی و عضو ادوار تحکیم وحدت، بهمن احمدی امویی روزنامه نگار، حسین نورانی نژاد روزنامه نگار و عضو جبهه مشارکت، عبدالله مومنی فعال دانشجویی و سخنگوی ادوار تحکیم، علی پرویز فعال دانشجویی، حمیدرضا محمدی فعال سیاسی، جعفراقدامی فعال مدنی ، ضیا نبوی دانشجوی محروم از تحصیل، ابراهیم (نادر) بابایی فعال مدنی و از جانبازان جنگ ایران و عراق، کوهیار گودرزی فعال حقوق بشر و وب نگار، مجید دری فعال دانشجویی، مجید توکلی فعال دانشجویی، غلامحسین عرشی و محمد حسین سهرابی راد از جمله زندانیان منتقل شده به سلول انفرادی هستند که دو هفته در اعتصاب غذا بوده اند.

کیوان صمیمی روزنامه نگار،همچنان در اعتصاب غذا به سر می برد و اعلام کرده تا انتقال همه زندانیان به بند عمومی ۳۵۰ به اعتصابش پایان نخواهد داد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates