23.08.2010

فاجعه ای ديگر بوقوع پیوست! : رقص مختلط در یک فرهنگ سرای کودک شيراز!

پیک‌ایران: فارس: مظفر مختاری رئیس شورای شهر شیراز در جمع خبرنگاران با تقدیر از هوشیاری امت حزب‌الله شیراز در مواجهه با رفتارهای غیراخلاقی که گاهی در مکان‌هایی مانند فرهنگ‌سراها رخ می‌دهد، اظهار داشت: عکس‌العمل نمازگزاران و امام جمعه شیراز در مورد رفتارهای زننده و شرم‌آوری که در فرهنگ‌سرای کودک شیراز رخ داد در روز جمعه گذشته قابل تقدیر است.

وی تصریح کرد: با توجه به حساسیت موضوع و دلسوزی شهروندان، شورای اسلامی شهر شیراز خود وارد عمل شده و معاونت فرهنگی شهرداری شیراز موظف به ارائه گزارش و کمیسیون فرهنگی شورا نیز مسئول پیگیری موضوع شده است.

مختاری در پایان ابراز داشت: اشتباهی که در فرهنگ‌سرای کودک به وقوع پیوست مستحق نکوهش است و شهرداری وظیفه دارد تا به‌طور رسمی از مردم عذرخواهی کند، البته به‌عنوان رئیس شورای اسلامی شهر شیراز از مردم شریف، فرهنگی و دوستدار دین عذرخواهی می‌کنم.

ماجرای مراسم یکی از جشن‌ها در فرهنگ‌سرای کودک شیراز زمانی شکل غیراخلاقی و دینی به خود گرفت که رقص زن و مردی در این فرهنگ‌سرا برای معاونت فرهنگی شهرداری شیراز دردسرساز شد.

عضو شورای اسلامی شهر شیراز در این مورد در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شیراز با بیان انتقادات شدید نسبت به عدم نظارت درست بر عملکرد گروه‌های هنری توسط معاون فرهنگی شهرداری شیراز گفت: آقایان ادعا می‌کنند که فرهنگ‌سرای کودک دایم زیر نظارت معاونت فرهنگی بوده است و تنها در طول یک برنامه مشکل پیش آمده و حرکات غیراخلاقی و غیردینی به نمایش گذاشته شده است.

زین‌العابدین عرب تصریح کرد: عملکرد لهو و لعب این گروه هنری در حالی مورد انتقاد قرار می‌گیرد که متأسفانه مطلع شده‌ایم این گروه هنری در هشت فرهنگ‌سرای متعلق به شهرداری اقدام به اجرای این برنامه کرده است.

وی ادامه داد: به‌عنوان نماینده مردم در شورای اسلامی شهر لازم بود تا این ماجرا را مطرح می‌کردیم و توقع داشتیم شهرداری از امت حزب‌الله و مردم شریف سومین حرم اهل بیت عذرخواهی کند، اما متأسفانه جبهه‌گیری برخی از اعضای شورای شهر باعث شلوغ شدن این ماجرا شد.

عضو کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر شیراز بیان داشت: با آنکه معاونت فرهنگی شهرداری شیراز را فرد متعهدی می‌دانیم اما اعتقاد داریم پافشاری وی بر صحت این کار و عملکردش در مورد این مسئله قابل قبول نیست و باید از مردم عذرخواهی شود.

اظهارات عرب در حالی انجام می شود که رئیس شورای اسلامی شهر شیراز نیز با انتقاد از وقایع فرهنگ‌سرای کودک به‌طور رسمی از شهروندان شیرازی (چند صد حزب‌اللهی) و روحانیت عذرخواهی کرد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates