22.09.2010

سردار همدانی : ملت، اجازه تحمیل جام زهر دیگری را نخواهد داد

خُسن آقا: شما نگران نباش امتحان کن جامو سربکش ببین ملت اتفاقا چقدر هم خوشحال میشن!
خبرآنلاین: فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ، گفت: خناسان و سست عنصران می‌خواهند جام زهر دیگری را در عرصه جنگ نرم تحمیل کنند، اما ملت شریف ایران با کسب تجربه از دوران دفاع مقدس، دیگر اجازه این کار را نخواهند داد.

به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ حسین همدانی به مناسبت هفته دفاع مقدس، ابتدا با اشاره به ضرورت های یادآوری حماسه هشت ساله ملت ایران و تبیین تفاوت های جنگ تحمیلی با سایر جنگ‌های دنیا، اظهارداشت: دفاع مقدس یک قطعه جدا افتاده از انقلاب اسلامی و تنها متعلق به نیروهای مسلح نیست.

وی ادامه داد: این دفاع اولا متعلق به مردمی است که صاحبان اصلی این انقلاب هستند و نیروهای مسلح نیز بخشی از مردم و فرزندان آنها به شمار می‌روند و ثانیاً متعلق به همه ملتهاست. ما نه تنها برای خودمان، بلکه برای همه ملت‌هایی که می خواهند درمقابل تهاجم دشمنانشان بایستند این قطعه درخشان از تاریخ ملتمان را به عنوان یک عبرت به آنها یادآوری می کنیم و موظفیم این تجربه بزرگ را به آیندگان انتقال دهیم. و این منطق قرآن است که به ما چنین می آموزد و دائماً مبارزه حق و باطل را به ما یادآوری می کند.

وی با رد تفکر کسانی که دوران تفکر دفاع مقدس را تمام شده تلقی می‌کنند، اظهار داشت: ما برای عقیده جنگیدیم نه زمین و سرزمین و چون براساس باورها و عقایدمان حرکت کردیم، همیشه به آن افتخار خواهیم کرد. امروز حتی کشورهایی مثل شوروی سابق، کره جنوبی، آلمان و بعضی از کشورهایی که در جنگ های اول و دوم جهانی نقش داشتند وقایع جنگ خود را در قالب موزه‌های بزرگ جنگ عرضه و به آن افتخار می کنند. در نمایشگاه موزه جنگ پکن که به خاطر جنگ با امپراطوری ژاپن درست شده و تنها یک بازدید گذرا از آن دور روز طول می کشد، دلخراش ترین صحنه‌ها را درست کرده‌اند تا حس تنفر از دشمنان را در دل ملت خود حفظ کنند. امروز ملت ما هم باید بدانند که جهان استکباری نمی‌خواهد ما دارای حیات باشیم و بنابراین باید از روحیه مقاومت خودمان حراست کنیم. ما باید دائماً در حال آمادگی باشیم؛ چراکه آموزه های دینی ما نیز همین را می گوید و به همین منظور حتماً به گذشته و افتخارات درخشان خودمان در دفاع مقدس نیاز داریم.

همدانی در ادامه با انتقاد شدید از کسانی که با شبهه افکنی در پایان جنگ، تعبیر “جعبه سیاه ” را به کار می برند، طرح چنین مسایل را هم راستا با جنگ نرم دشمن ارزیابی کرد و گفت: دفاع به معنای پیروزی ظاهری نیست . ملت ما دفاع و مقاومت را در کلاس درس سیدالشهدا (ع) آموختند. دفاع مقدس معیـار و رمز پیـروزی ماست و دشمن برای آنکه این رمز موفقیـت را از بیـن ببـرد، سعی در تشکیک و شبهه افکنی دارد.

وی ادامه داد: البته آنها به این بسنده نمی کنند همانطور که شاهد بودیم با همکاری عوامل داخلی شان حتی به تاریخ عاشورا نیز حمله می کنند و باورهای ما را زیر سوال می برند. چه کسی بود که گفت: علی (ع) در روز بدر عده‌ای را از دم تیغ گذارند و آنها نیز متقابلاً در روز عاشورا تلافی کردند؟ حتی در مقطعی شهادت مظلومانه حضرت زهرا (س) را زیرسوال بردند. این ها همه در حوزه جنگ نرم است که به قصد حمله به ارزش‌های ما صورت می گیرد. وگرنه کیست که بتواند پیروزی ما را در یک جنگ نابرابر و با حداقل امکانات انکار کند؟

وی ادامه داد: ما پایان جنگ را عملیات مرصاد می‌دانیم. در آن مقطع سردمداران حزب بعث با همکاری منافقین و به قصد اشغال مجدد خرمشهر و خوزستان حمله کردند که در مذاکرات برگ برنده دست آنها باشد، اما ملت ایران با دفاع جانانه خود اجازه این کار را نداد.

همدانی تاکید کرد: ما پایان دفاع مقدس را پایان روشنی می دانیم و معتقدیم کارنامه دفاع مقدس را باید این طور نگاه کرد که دشمن در یک شرایط نابرابر به ما حمله کرده و بخشی از سرزمین ما را اشغال کرده است و ما توانستیم در یک دوره هشت ساله سرزمین های اشغال شده خود را آزاد کنیم. این غیر از پیروزی چه چیزی می‌تواند باشد؟ ما اگر یک وجب از خاک سرزمین مان در دست دشمن می‌ماند، می توانستیم قبول کنیم که به دشمن امتیاز داده‌ایم، درحالی که ملت ما در پایان دفاع مقدس با دست پر قطعنامه را قبول کرد.

همدانی همچنین در پاسخ به سوالی درباره چگونگی استفاده از تجربیات دفاع مقدس در عرصه جنگ نرم نیز گفت: باور ما این است که با همان کلید واژه و همان پایه و اساس اعتقادات و باورهایمان در دفاع مقدس، می‌توانیم در عرصه جنگ نرم به پیروزی برسیم و حفظ این باورها قبل از هر چیز در گرو افزایش بصیرت است.

وی افزود:در همان زمان دفاع مقدس نیز جنگ نرم دشمن علیه ما وجود داشت. دشمن مدام تبلیغ می‌کرد که شما نمی‌توانید خارج از دو بلوک شرق و غرب قرار بگیرید. عده‌ای مثل ملی‌گراها در داخل و در شرایطی که از زمین و هوا مورد تهاجم دشمن بودیم، مدام حرف از مذاکره و معامله با دشمن می زدند. بنی صدر که خود از ملی گراها بود در روزهای اول جنگ دائم رجزخوانی می‌کرد و می‌گفت با طرح اشکانیان ماشین جنگی عراق را نابود می کنیم! در حالی که بعدها فهمیدیم اصلا چنین چیزی نیست.

وی تصریح کرد: مگر در خرمشهر مردم با ابتدایی ترین سلاح‌ها در مقابل یک ارتش تا دندان مسلح مقاومت نکردند؟ این نشان می دهد که ما می توانستیم در همان روزهای ا بتدایی جلوی دشمن را سد کنیم و اگر به مدافعان خرمشهر کمک شده بود، اصلاً خرمشهر سقوط نمی کرد. کما این که در سر پل ذهاب مردم مقاومت کردند و در همان سه چهار روز اول این منطقه را از اشغال دشمن درآوردند. در چنین شرایطی ملی گراها مدام تلقین می کردند که نمی‌شود جنگید و مقاومت غیرممکن است. و نمی فهمیدند که ما موظف به دفاع بودیم و اساساً دفاع، بر مبنای فطرت طبیعی انسان شکل می گیرد.

همدانی خاطرنشان کرد: امروز هم در عرصه جنگ نرم ما معتقد به دفاع هستیم. دشمن امروز در عرصه سایبری و رسانه‌ای به ما حمله کرده است. البته مقابله با این تهاجم بسیار گسترده تر از تهاجم نظامی است. بنابراین توپخانه های جنگ نرم باید در سرتاسر جامعه فعال باشد.

فرمانده سپاه تهران بزرگ در ادامه هشدار داد: در جنگ نرم نیز کسانی از داخل هستند که می خواهند جام زهر را به مقام ولایت تحمیل کنند، که آثارش را در دوران فتنه به وضوح مشاهده کردیم. تاریخ نیز موید همین مطلب است که در هر دوره‌ای عده‌ای از خناسان دائماً در حال شیطنت بوده اند. قطعاً امروز هم کسانی هستند که چنین قصدی دارند، اما ملت ایران با کسب تجربه از دوران دفاع مقدس و خلق حماسه هایی همچون 9 دی و 22 بهمن سال گذشته اجازه ندادند این اتفاق بیافتد و امروز، نسل بعد از دفاع مقدس بسیار هوشمندتر و بابصیرت تر از گذشته در میدان دفاع از انقلاب حضور دارند.

سردار همدانی در پایان در پاسخ به سوالی درباره تهدیدات اسرائیل نیز گفت: این تهدیدات چیز جدیدی نیست. در زمان دفاع مقدس هم این صدام و حزب بعث نبود که علیه ما وارد جنگ شد. آنها عروسک خیمه شب بازی دنیای استکبار بودند.خود اسرائیل هم امروز یک عروسک خیمه شب بازی بیشتر نیست. دشمن اصلی شیطان بزرگ است که دشمن همه بشریت محسوب می‌شود. و گرنه اسرائیل یک جمعیت قلیل بسیار ترسوست که در جنگ غزه و لبنان آن فضاحت را به بار آورد و بنابراین ما هیچ نگرانی از بابت تهدیدات آنها نداریم و اگر هم روزی حماقت کنند، سیر سقوط خودشان را سرعت داده اند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates