10.10.2010

وضعیت وخیم جسمانی حسین رونقی ملکی در پی اعتصاب غذا

رهانا: وضعیت جسمانی حسین رونقی ملکی، وبلاگ نویس و فعال دانشجویی در زندان اوین که به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است،بسیار بد عنوان شده است.

حسین رونقی ملکی، وبلاگ نویس و فعال دانشجویی که در اعتصاب غذا در زندان به سر می‌برد با شرایط جسمانی وخیمی روبه رو شده است.

به گزارش خبرنگار رهانا، وی که به تازه‌گی به ۱۵ سال حبس تعزیری محکوم شده است و هم‌چنان در سلول‌های انفرادی زندان اوین نگه‌داری می‌شود، در تماس کوتاهی که شب گذشته با خانواده‌ی خود برقرار کرده، از وضعیت بد جسمانی خود خبر داده است.

زلیخا موسوی، مادر حسین رونقی ملکی در این خصوص به رهانا گفت: «زمانی که با حسین با منزل تماس گرفت، آن‌قدر حال‌اش بد بود که نمی‌توانست به درستی صحبت کند، فقط گفت که حال‌اش بسیار بد است.»

هم‌چنین محمدعلی دادخواه، وکیل این وبلاگ‌نویس زندانی نیز به رهانا گفت: «روز جاری حکم ۱۵ سال زندان حسین رونقی ملکی به دست من رسیده است و من در اولین فرصت روی این حکم اعتراض خواهم کرد.»

حسین رونقی ملکی در ۲۲ آذر ماه ۱۳۸۸ بازداشت شده است و پس از گذشت ۱۰ ماه هم‌چنان در بند دو الف زندان اوین به سر می‌برد. علیرغم صدور حکم و بازداشت طولانی مدت وی هنوز به بند عمومی منتقل نشده است.

وی از چند روز گذشته درست به اعتصاب غذا زده و خواسته خود را دیدار با دادستان اعلام کرده است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates