12.10.2010

هشدار درباره سفر احمدی نژاد با تهدید حمله به لبنان

بی‌بی‌سی: گروهی که انفجار در نفتکش ژاپنی در تنگه هرمز را به خود نسبت داده بود، اکنون در شبکه اینترنت تهدید کرده است که اگر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری ایران پا به خاک لبنان بگذارد، این کشور را به لرزه درخواهد آورد و دست به اقداماتی “خارج از حد تصور” خواهد زد.

آقای احمدی نژاد قرار است بامداد چهارشنبه وارد بیروت، پایتخت لبنان شود و علاوه بر دیدار با رئیس جمهوری و نخست وزیر لبنان، از جنوب این کشور بازدید کند.

گروهی که خود را گردان های عبدالله عزام – شاخه زیاد جراح معرفی کرده، با انتشار اطلاعیه ای در چند سایت اینترنتی، سفر رئیس جمهوری ایران به لبنان را تجاوز آشکار به مسلمانان اهل سنت و اقدامی خطرناک توصیف کرده است.

گردان های عبدالله عزام علاوه بر انفجار سه ماه پیش در نفتکش ژاپنی در تنگه هرمز، طی شش سال اخیر مسئولیت چند حمله مرگبار به گردشگران اسرائیلی در مصر و اردن و همچنین در بندر ایلات اسرائیل را پذیرفته است.

ارتباط با القاعده

این گروه به عنوان شاخه ای از شبکه القاعده شناخته می شود، اما نام عبدالله عزام، روحانی فلسطینی را بر خود گذاشته که با سران القاعده اختلاف داشت و حتی ایمن ظواهری، مقام شماره دو القاعده او را متهم به همکاری با سازمان اطلاعاتی آمریکا کرده بود.

عبدالله عزام از جمله نیروهای اسلامگرای خارجی بود که در افغانستان با ارتش شوروی می جنگیدند.

او حدود یازده سال پیش در حالی که برای امامت نماز جمعه بسوی یکی از مساجد پاکستان در حرکت بود بر اثر انفجار بمب کشته شد.

زیاد جراح که نام او در اطلاعیه تهدیدآمیز گردان های عبدالله عزام، بر شاخه لبنانی این گروه گذاشته شده، فردی لبنانی بود که به عنوان یکی از عاملان حملات ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ معرفی شده است.

گردان های عبدالله عزام در اطلاعیه خود، موجودیت لبنان به عنوان کشوری مستقل را به رسمیت نشناخته و از آن به عنوان بخشی از “بلاد شام” نام برده که نام لبنان برخود نهاده است.

این اطلاعیه حزب الله لبنان را جماعتی معرفی کرده که طرح ایران را برای تبدیل بلاد شام به کشوری شیعه اجرا می کند و حزب الله را تهدید کرده که در بیروت و بنت جبیل و قانا، سه شهر لبنانی که قرار است آقای احمدی نژاد از آنها دیدن کند، هدف حمله قرار خواهد گرفت.

در این میان، سفارت ایالات متحده در لبنان به شهروندان آمریکا هشدار داده است که در مدت حضور محمود احمدی نژاد، تدابیر امنیتی را در لبنان رعایت کنند و از تجمع های خیابانی دوری کنند، زیرا امکان دارد که این تجمعات به خشونت کشیده شود.

برنامه سفر احمدی نژاد

حزب الله لبنان و جنبش امل طی چند روز گذشته با اطلاعیه های پیاپی از شبکه های تلویزیونی خود (المنار و ان بی ان) مردم را فراخوانده اند که هنگام ورود آقای احمدی نژاد به بیروت، با گردآمدن در دو سوی بزرگراه میان فرودگاه و بیروت، به وی خوش آمد بگویند.

آقای احمدی نژاد قرار است پس از ورود به بیروت به دیدار میشل سلیمان، رئیس جمهوری لبنان برود و در مهمانی ناهاری که به افتخارش ترتیب داده شده است، شرکت کند.

وی سپس در ساعت هفت عصر در ورزشگاه الرایه در حومه شیعه نشین جنوب بیروت (ضاحیه) در جمع مردم حاضر خواهد شد و سخنرانی خواهد کرد.

قرار است سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان، هم او را در این گردهمایی همراهی کند، اما هنوز مشخص نشده که آیا وی شخصاً در این جمع حضور خواهد یافت یا طبق معمول بر پرده بزرگ تلویزیون این ورزشگاه ظاهر خواهد شد.

سید حسن نصرالله بیش از دو سال است که در انظار عمومی دیده نشده است.

محمود احمدی نژاد فردای ورودش به لبنان از دانشگاه لبنان، واقع در حومه شیعه نشین جنوب بیروت، دیدار خواهد کرد و از دست وزیر آموزش و پرورش لبنان دکترای افتخاری دریافت خواهد کرد.

وی اولین رئیس جمهوری ایران خواهد بود که از جنوب لبنان بازدید خواهد کرد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates