23.11.2010

دلار دوباره ملتهب شد/خودداری صرافان از فروش ارز

خبرآنلاین: قیمت دلار دوشنبه در حالی به 1055 تومان کاهش یافت که برخی صرافان واقع در میدان فردوسی با بیان اینکه فعلا ارزی برای فروش نداریم، هیچ قیمتی برای این نوع ارز اعلام نمی‌کنند.

جهان نیوز: به گزارش مهر، دوشنبه قیمت هر دلار در بازار کاهش یافت به نحویکه صرافان میدان فردوسی تهران که مرکز ارزفروشان تهران است، هر دلار را بین 1055 تا 1057 تومان می فروشند، این در حالی است که روز گذشته قیمت فروش هر دلار در بازار آزاد حدود 1060 تومان بود.

با تداوم کاهش قیمت دلار در بازار، هم اکنون برخی از صرافان هیچ قیمتی برای دلار اعلام نمی کنند. برخی از آنان نیز عنوان می کنند که فعلا ارزی برای فروش نداریم. صرافان همواره در پی هر تغییر و تحولی در بازار از خرید و فروش و ارائه قیمت به مشتریان امتناع می کنند.

قیمت ارز دلار طی یک ماهه اخیر با رسیدن قیمت به وضعیت تعادلی در پی دخالت بانک مرکزی در بازار، روند نزولی را طی کرد، به نحویکه یک ماه پیش قیمت دلار در بازار آزاد 1070 تومان معامله می شد، اما امروز قیمت دلار در بازار آزاد به 1055 تومان رسیده است.

به نظر می رسد این اقدام نامحسوس در پی درخواست رئیس جمهور از رئیس کل بانک مرکزی برای واقعی کردن نرخ ارز از این جهت که قیمت دلار در بازار خیلی بیشتر از قیمت واقعی آن است، باشد.

قیمت خرید دلار توسط صرافی ها حدود 1050 تومان اعلام شد، همچنین قیمت یورو نیز کاهش یافت و بین 1455 تا 1457 تومان در بازار رسید، این در حالی است که روز گذشته قیمت فروش یورو 1460 تومان بود. قیمت هر پوند انگلیس نیز 1720 تومان اعلام شد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates