06.12.2010

متهم شدن مهدی هاشمی به جعل مدرک، رشو‌ه‌خواری و جاسوسی

خودنویس: جلسه رسيدگي به شکایت مهدی هاشمی از كاوه اشتهاردي، مديرمسئول روزنامه ايران، صبح امروز در شعبه ۷۶ دادگاه كيفري استان تهران برگزار شد. متن دفاعیه اشتهاردی عملا اعلام جرمی علیه مهدی هاشمی است.

به گزارش «فارس»، در جلسه امروز دادگاه ، علیرغم تاکید قاضی این پرونده، مدیر خراسانی، بر علنی بودن جلسه و حضور خبرنگاران، به دلیل «طرح برخي زمزمه‌ها مبني بر قصد كاوه اشتهاردي براي ارائه اسناد جديدي از فسادهاي مالي و … مهدي هاشمي، حفاظت دادگستري استان تهران با توسل به نيروهاي كادري و رسمي خود و در جلوي چشمان رئيس شعبه و هيئت منصفه مطبوعات، مبادرت به اخراج كردن خبرنگاران با توسل به‌ زور و نيروي فيزيكي كرد.»

به گزارش فارس کاوه اشتهاردی در جلسه امروز دادگاه، «ابعاد تازه و تکان دهنده‌ای از مفاسد مهدي هاشمي» بیان کرده و خواستار بازگشت و محاكمه وي ولو به صورت غيابي شده است.

از جمله این ابعاد تازه، اشاره‌ی مدیر مسوول روزنامه ایران به استفاده مهدی هاشمی از «رانت هاي دانشگاه آزاد و قراردادهاي صوري»، «قایل نبودن تفاوت بین جیب خود و بيت المال»، «مراودات مهدي هاشمي با سفارتخانه هاي انگليس و عربستان»،«رشوه خواري از شركت هاي استات اويل و كرسنت، اختلاس و پولشويي در سازمان بهينه سازي مصرف سوخت و شركت ساخت تاسيسات دريايي» و «القاي تهمت تقلب به نظام جمهوري اسلامي و سازماندهي برخي اوباش در اردوكشي هاي خياباني و تاسيس سايت ضد انقلابي جمهوريت در تخريب چهره نظام جمهوري اسلامي و هزينه هاي ميليوني انتخابات از بيت المال وجعل فاكتورهاي صوري» و… بود.

کاوه اشتهاردی در متن دفاعیه خود،با تاکید بر جدا بودن راه مهدی هاشمی از پدرش افزود: «ما معتقديم عملكرد مهدي هاشمي در بسياري از موارد، خودسرانه بوده و در نهايت منجر به لطمه ديدن آقاي هاشمي رفسنجاني شده است. نظرسازي هاي مهدي در انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ بود كه در ذهن خانواده آقاي هاشمي تصور پيروزي رقيبان آقاي دكتر احمدي نژاد را ايجاد كرد. اقدامات مهدي هاشمي در انتخابات خبرگان چهارم هم احتمالاً از جناب آقاي هاشمي رفسنجاني پنهان مانده است.

وی هم چنین خواستار توضیح دستگاه‌های امنیتی درباره پرونده ۱۶ سال پيش مهدي هاشمي و ماجراي كشتي انگليسي شده و از اکبر هاشمی رفسنجانی خواسته تا از نمايشگاه يك دستگاه امنيتي درباره اتهامات مهدي هاشمي بازديد کند. اشتهاردي هم‌چنین در این دادگاه شکایت‌های اخیر کهدی هاشمی را به « سياست شكايت هاي فله اي براي مرعوب كردن مردم» تعبیر کرده و گفته است: « از اين پس با هر شكايت اين متهم فاسد، لااقل ۱۰ سند را در هر نوبت منتشر مي كنم تا شايد گوشه اي از صبر و مظلوميت نظام نمايان شود. »

متن كامل دفاعيه كاوه اشتهاردي از شكايت مهدي هاشمي رفسنجاني به شرح ذيل است:

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيأت منصفه

با عرض سلام و احترام

افتخار از شكايت مهدي هاشمي يكي از نمادهاي فتنه براي افشاي مفاسد وي

از اينكه امروز در جايگاه متهم در برابر شكايت آقاي مهدي هاشمي قرار دارم از دو جهت خوشحالم. اول اينكه افتخار مي كنم عوامل و سران فتنه ۸۸ را آنچنان رسوا كرده ايم كه دست به شكايت زده اند. دوم اينكه دادگاه را محمل و جايگاهي براي شفاف سازي و افشاي مفاسد اقتصادي و جرايم امنيتي يكي از نمادهاي اصلي فتنه ۸۸ يعني آقاي مهدي هاشمي مي دانم.

روزنامه ايران در ايام فتنه ۸۸، هزاران خبر، گزارش، تحليل و گفتگو در افشاي ماهيت فتنه و عوامل اصلي آن مانند آقاي مهدي هاشمي منتشر كرد، كه به اين نوشته ها افتخار مي كنيم و البته افشاي عملكرد سران فتنه و تبيين ماهيت آن را وظيفه خود مي دانيم و ان شاء الله از اين به بعد نيز با تواني بيشتر، اين مسير را پي خواهيم گرفت و از سرزنش بدخواهان نمي هراسيم كه “اذلة علي المؤمنين اعزة علي الكافرين يجاهدون في سبيل الله و لايخافون لومة لائم ”

مبارزه با مفاسد اقتصادي را با پرونده مهدي هاشمي آغاز كنيد

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيأت منصفه

بازپرس محترم شعبه دوم دادسراي كاركنان دولت پس از رسيدگي به اين پرونده قرار منع تعقيب اينجانب را در مورخ ۰۸/۰۹/۱۳۸۸ صادر كرد كه اين قرار به تاييد معاون محترم دادستان نيز رسيده و ابلاغ گرديد. با اين حال در پي اعتراض وكيل محترم شاكي، دادرس محترم شعبه ۱۰۸۳ دادگاه عمومي تهران ۲ ماه بعد در تاريخ ۰۷/۱۱/۱۳۸۸ با اين عنوان كه روزنامه ايران بدون تحقيق و بررسي و عموماً باهدف تخريب خانواده آقاي هاشمي رفسنجاني مبادرت به انتشار خبر كرده است، قرار جلب به محاكمه و دادرسي اينجانب را صادر كرد.

در اين مجال ضرورت دارد اينجانب در مقام دفاع از خود توضيحاتي را خدمت دادگاه محترم و اعضاي محترم هيات منصفه معروض دارم.

خبري كه مورد شكايت مهدي هاشمي قرار گرفته است، بيانيه ۲۲۰ تشكل دانشجويي است كه با تيتر «مبارزه با مفاسد اقتصادي را با پرونده مهدي هاشمي آغاز كنيد» منتشر شده است. اين خبر در چندين خبرگزاري و سايت خبري معتبر از جمله خبرگزاري جمهوري اسلامي (ايرنا)، خبرگزاري فارس، شبكه خبر دانشجو، خبرگزاري ايسناو….. منتشر شده است و اتحاديه هاي مهم دانشجويي مانند بسيج دانشجويي، جامعه اسلامي دانشجويان، انجمن هاي اسلامي مستقل و … نيز به صراحت در بيانيه ها و تجمع هايشان محتواي اين نامه را تاييد كرده اند.

از جمله در تاريخ ۲۸ خرداد ۱۳۸۸ چهار اتحاديه بزرگ دانشجويي (بسيج دانشجويي، اتحاديه انجمن هاي اسلامي دانشجويان مستقل، اتحاديه جامعه اسلامي دانشجويان در بيانيه‌اي خواستار بازداشت مهدي و فائزه هاشمي شده و اعلام تجمع در مقابل دادستاني تهران كردند.

شاكي ما متواري و در انگليس ساكن است

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيأت منصفه

به خوبي مي دانيد درحالي در جايگاه متهم قرار داريم كه حكم جلب شاكي ما صادر شده، از ايران متواري و در كشور استعمار پير، انگليس، ساكن شده است. مسئولين ارشد قضايي و امنيتي مي گويند كه بلافاصله او را پس از ورود به كشور بازداشت خواهند كرد. گفتني است وكيل شاكي براي امضاي وكالت نامه اش و رفع نقص پرونده حاضر، به دبي سفر كرده است و جالب اين جاست كه وكيل شاكي نيز، خود وضعيتي مشخص دارد و به اتهام جرايم ضد امنيتي ممنوع الخروج است.

اخذ مدرك مهدي هاشمي رفسنجاني بدون طي مراحل قانوني

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيأت منصفه

مهدي هاشمي بهرماني فرزند اكبر به شماره شناسنامه ۲۱۰ متولد ۲۹/۰۶/۱۳۴۸ در حالي در مكاتباتش، خود را دكتر مهدي هاشمي معرفي مي كند كه مدرك كارشناسي ارشدش را از طريقي خاص و ويژه با عنوان «كارشناسي ارشد غير رسمي!» بدون آزمون و محدوديتي، طبق يك قرارداد ميان دانشگاه صنعتي شريف و شركت بهينه سازي مصرف سوخت دريافت كرده است. اما ماجراي مدرك دكتراي او جالب تر است: در پرونده اي كه به شماره ۱۱۵۹۲۰ و به شماره داوطلبي ۱۰۰۰۰۶ دانشگاه آزاد براي دوره دكتراي مهدي هاشمي تشكيل گرديده، وي با استفاده از سهميه رزمندگان در آزمون، شركت و از لحاظ علمي به صراحت مردود گشته اما براي دوره دكتراي رشته مهندسي انرژي، دعوت به مصاحبه مي گردد!

دريافت كارت پايان خدمت مهدي هاشمي نيز عجيب و يگانه است. با آن كه آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني بارها از حضور مهدي هاشمي در جبهه ها و مجروحيت او سخن گفته، اما وي صرفاً از مورخ ۱۴/۰۵/۱۳۶۵ الي ۱۴/۰۷/۱۳۶۵ و نيز ۱۰/۰۸/۱۳۶۵ الي ۱۸/۱۱/۱۳۶۵ كلاً ۵ ماه در جبهه حضور داشته است. با اين حال براي مهدي هاشمي كارت پايان خدمتي صادر شده كه در توضيحات صدور اين كارت كه عكس آن با لباس شخصي است! دوران خدمت نامبرده از تاريخ ۰۴/۱۰/۱۳۶۶ تا ۱۲/۱۲/۱۳۶۶ درج گرديده و آمده است: نامبرده ۲۱ ماه و ۲۲ روز گواهي كسر خدمت دارد!

استفاده از رانت هاي دانشگاه آزاد و قراردادهاي صوري

مهدي هاشمي در هر سمتي كه در سالهاي اخير بوده از موقعيت هاي اداري و رانت هاي ايجاد شده براي استفاده هاي شخصي بهره برده است. در سال ۱۳۷۲ وي در حالي كه تنها 24 سال داشته با سوء استفاده از سربرگ و امكانات شركت تاسيسات دريايي، قايق شخصي- تفريحي خود را بدون حق گمركي از ترانزيت هوايي وارد كشور كرده است. همچنين پس از روي كار آمدن دولت نهم و خروج مهدي هاشمي از دستگاه هاي دولتي، او دفتر هيات امناي دانشگاه آزاد را محل فعاليت هاي خود قرار داده كه نمونه هايي از رانت خواري ها و سوء استفاده هاي مهدي هاشمي از اين محل عبارتند از:

۱- عقد قرارداد هاي صوري دانشگاه آزاد با برخي چهره هاي سياسي در آستانه انتخابات دهم رياست جمهوري مانند قرارداد مشاوره با آقاي محمد عطريانفر از تاريخ ۱۳/۰۹/۱۳۸۷ تا ۱۲/۰۹/۱۳۸۸ به مبلغ ماهيانه ۸۰۰ هزار تومان

۲- مهدي هاشمي جيب خود و دانشگاه آزاد را در پرداخت هزينه هاي شخصي اش يكي مي دانسته و تفاوتي قائل نبوده است. مانند پرداخت هزينه هاي ذيل از حساب دانشگاه آزاد:

موبايل هاي شخصي مهدي هاشمي، موبايل همسرش ( فرشته هاشمي)، تلفن منزل، آرايشگر شخصي، معلم خصوصي همسر وي، گوسفند نذري (عيد قربان)، ويزاي خانوادگي دبي، قبض برق منزل، خريد از فروشگاه هاي فرودگاه مهر آباد و حضور خانواده اش در كافي شاپ فرودگاه، بيمه نامه خودروي همسر مهدي هاشمي، هزينه هاي تميز كردن شيشه هاي منزل مهدي هاشمي، هزينه هاي ستاد مردمي دوستداران آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني و …..

۳- صدور حكم ماموريت براي مهدي هاشمي به لندن به شماره پرسنلي ۲۰۷۶ در حالي كه وي متواري است به امضاي شخص جعفر علي عبدالله جاسبي با حكم مأموريت شماره ۵۱۶/۴۴۰/۵۳ مورخ ۲۷/۱۱/۱۳۸۸ به مبلغ فوق العاده ماموريت ۲۵۳۰ پوند.

مهدي هاشمي نماينده شاخص جريان فتنه

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيات منصفه

ما مهدي هاشمي را به عنوان يك شخص و حتي يك آقازاده تحليل و بررسي نمي كنيم بلكه او را نماينده اي شاخص از فتنه، مفاسد اقتصادي، تقلب، دو رويي، نفاق و ارتباطات خاص با بيگانگان مي دانيم. هرچند ارتباط با بيگانگان، مفاسد اقتصادي و هدايت فتنه تنها بخشي از اتهامات ايشان است. اي كاش در كشور ما آنقدر جسارت بود كه مهدي هاشمي را حال كه با تسامح‌هاي بي جا متواري شده، غياباً و به صورت علني محاكمه مي كردند تا چهره واقعي باند نفاقي كه نزديك به 20 سال است در پس برخي چهره هاي ارشد مخفي شده اند، مشخص گردد.

بايد حساب پسر را از پدر جدا كرد

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيأت منصفه

به خوبي مي دانيد كه بايد حساب پسر را از پدر جدا كرد، ما علاقه منديم با روشنگري از عملكرد مهدي هاشمي، جناب آقاي هاشمي رفسنجاني بيشتر با پسرش آشنا شود. ما معتقديم عملكرد مهدي هاشمي در بسياري از موارد، خودسرانه بوده و در نهايت منجر به لطمه ديدن آقاي هاشمي رفسنجاني شده است. نظرسازي هاي مهدي در انتخابات سال 84 و 88 بود كه در ذهن خانواده آقاي هاشمي تصور پيروزي رقيبان آقاي دكتر احمدي نژاد را ايجاد كرد. اقدامات مهدي هاشمي در انتخابات خبرگان چهارم هم احتمالاً از جناب آقاي هاشمي رفسنجاني پنهان مانده است.

پرونده ۱۶ سال پيش مهدي هاشمي و ماجراي كشتي انگليسي

رياست محترم دادگاه و اعضاي هيأت محترم منصفه

بايد به اطلاع برسانم كه ارتباطات مشكوك مهدي هاشمي با سرويس هاي اطلاعاتي بيگانه پيش از فتنه ۸۸ برقرار بوده و درمقاطع اخير تشديد شده است. مهدي هاشمي از سالها قبل با سفارت انگلستان در تهران ارتباط داشته است. اكنون جا دارد كه دادگاه محترم از معاونت ضد جاسوسي وزارت اطلاعات اين پرسش را مطرح كند كه سرنوشت پرونده ۱۶ سال پيش مهدي هاشمي و ماجراي كشتي انگليسي را توضيح دهد. پرونده اي كه اگر روشن مي شد ريشه فتنه ۸۸ در همان زمان خشك مي شد!

ارتباط با سفارتخانه هاي انگليس و عربستان

سكونت مهدي هاشمي در لندن و رفت وآمد او به دبي نيز در راستاي ارتباطات گسترده با سفارت انگليس است. اين روابط براي دستگاههاي امنيتي كشور محرز و مسلم است. گفتني است كه در چند وقت اخير مهدي هاشمي و برخي عناصر وابسته به او كوشيده اند تا بخشي از اسناد و اطلاعاتي كه ارتباطات و جرايم وي را مستند مي سازد، امحا كنند. كه بخشي از اين اطلاعات و اسناد بحمدالله بازيابي شده و اگر دادگاه محترم تكليف كند، قابل انتشار خواهد بود.

به عنوان مثال ارتباطات و مكاتبات مستقيم و خارج از عرف مهدي هاشمي با سفارت عربستان در تهران، خود ابعاد گوناگوني را شامل مي شود. مهدي هاشمي با وجود تذكرها و ابلاغيه هاي متعدد و داراي طبقه بندي از جمله ابلاغيه سرّي مورخ ۱/۵/۱۳۸۷ به ارتباطاتش با اين سفارتخانه در تهران ادامه داده است. حتي سفارت عربستان تصاوير تعدادي از افراد يك گروه خاص بين المللي از جمله شماري از اعضاي القاعده را در اختيار مهدي هاشمي قرار داده بود تا وي آنها را در جمهوري اسلامي شناسايي كرده و اطلاعات آخرين وضعيتشان را ارائه دهد. كه اين گزارش ها بعضاً به عمليات هاي ضد امنيت ملي منجر شده است.

پدر از نمايشگاه محرمانه دستگاه امنيتي درباره مهدي هاشمي بازديد كند

اكنون ديگر موضوع پنهاني از پرونده مهدي هاشمي باقي نمانده است و پرونده او چه در دستگاه هاي امنيتي و چه در دستگاه هاي قضايي جمع بندي شده و خروجي اش آن است كه دادستان محترم كل كشور و معاون اول محترم قوه قضاييه اظهار مي دارند مهدي هاشمي در بدو ورود به كشور بازداشت خواهد شد. اكنون دستگاه هاي امنيتي با توجه به گستردگي اتهامات مهدي هاشمي و البته بنا به ملاحظاتي، صرفاً به برگزاري يك نمايشگاه محرمانه از برخي اسناد و مدارك موجود اكتفا كرده اند. جالب است بدانيد برخي نزديكان آقاي هاشمي رفسنجاني پس از بازديد از اين نمايشگاه از عملكرد مهدي هاشمي ابراز تأسف كرده و خواستار بازديد شخص حجت الاسلام والمسلمين اكبر هاشمي رفسنجاني از اين نمايشگاه شده اند.

چرا مهدي هاشمي گفته بود دفترش را از اسناد پاكسازي كنند؟

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيات منصفه

احتمالاً اطلاع داريد كه در تاريخ ۵ خرداد ۱۳۸۹، با حكم دستگاه قضايي، ساختمان دفتر هيات امناي دانشگاه آزاد مورد بازرسي قرار گرفته است. اين ساختمان مركز فعاليت هاي اقتصادي ، سياسي و امنيتي مهدي هاشمي بوده و كاملاً به مانند يك ستاد بحران، تجهيز و آماده سازي شده بود. براتعلي سرلك رئيس دفتر مهدي هاشمي در دانشگاه آزاد، در جريان اين بازرسي بازداشت شده و اعترافات قابل توجهي داشته است. روز ۲۳ خرداد ۱۳۸۸، يك روز پس از انتخابات دهم رياست جمهوري مهدي هاشمي به سرلك دستور مي دهد كه به همراه چند نفر ديگر ساختمان مذكور را پاكسازي كنند تا اثري از اقدامات خاص مهدي هاشمي باقي نماند. سرلك به همراه آقايان اماني و ابوالفتحي اسناد مكتوب و تعداد زيادي سي دي را در چند كيسه از محل ساختمان خارج مي كنند و ابتدا به ويلايي در منطقه دارآباد تهران منتقل و شبانه و تحت حفاظت گارد شخصي كه با پول مهدي اجير شده بودند و در يك عمليات مخفيانه در جاده لواسان امحا كرده اما خوشبختانه بخش قابل توجهي از اين اسناد بازيابي شده است.

اسناد سري

در اين ساختمان اسناد ويژه و حتي اسنادي با طبقه بندي محرمانه – خيلي محرمانه- سري و بكلي سري از نهاد هايي چون وزارت اطلاعات، ستاد كل نيروهاي مسلح، رياست جمهوري، بانك مركزي، قوه قضائيه، شوراي عالي امنيت ملي، وزارت نفت و … نگهداري مي شده و جاي شگفتي دارد كه تعداد زيادي از بولتن ها، گزارش ها و نامه هاي رسمي، سري و بكلي سري برخي دستگاه هاي امنيتي درباره اقدامات مجرمانه و مفاسد سياسي و اقتصادي مهدي هاشمي نيز در دفتر او موجود بوده و در فايل هاي جداگانه بايگاني شده بود. كاست هاي ضبط شده از جلسات هيات امناي دانشگاه آزاد و برخي جلسات محرمانه مجمع تشخيص مصلحت نيز به اين ساختمان منتقل شده و اقداماتي به واسطه آن صورت گرفته بود.

پولشويي و اختلاس در سازمان بهينه سازي مصرف سوخت

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيأت منصفه

در دادگاه متهمان فتنه ۸۸ برخي جرائم مهدي هاشمي افشا شد. پولشويي، استفاده از اموال عمومي در انتخابات و اختلاس، تنها بخشي از عملكرد مهدي هاشمي در سازمان بهينه سازي مصرف سوخت بود. اما مفاسد اقتصادي مهدي هاشمي تنها به اين سازمان محدود نمي شود.

رشوه خواري در پرونده شركت هاي استات اويل و كرسنت

تخلفات مهدي هاشمي در پرونده رشوه خواري استات اويل مستند گرديده است. پرونده اي كه تمام طرف هاي غربي اش به خاطر رشوه دادن به يك آقازاده قدرتمند در ايران استعفا داده و محاكمه شدند اما مهدي هاشمي به خاطر برخي حمايت ها تاكنون از محاكمه فرار كرده است. مفاسد اقتصادي مهدي هاشمي در قرارداد با شركت توتال در فاز ۲ و ۳ پارس جنوبي نيز آشكار است. متهمان تنها در قرارداد كرسنت، ۸۵ ميليون دلار پورسانت گرفته اند . آيا دريافت اين پورسانت، مفسده اقتصادي نيست؟ ما معتقديم كارچاق كني مهدي هاشمي براي شركت هاي نفتي چند مليتي، با نام فرزند رئيس جمهور اسبق و فرزند رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام، هتك حرمت نظام است و عدم افشا و تبيين آن، ظلم مضاعف به خون صدها هزار شهيد انقلاب اسلامي است.

مهدي هاشمي نماد مفاسد اقتصادي

فعاليت اقتصادي و مفاسد مهدي هاشمي به جايي رسيد كه يكي از روزنامه هاي خارجي سالها قبل گزارشي را منتشر كرد كه براساس آن مهدي هاشمي و فرزندان ديكتاتور معدوم عراق، صدام به شراكت در تجارت مواد سوختي تصفيه شده، كود شيميايي، سيمان و خرما اقدام كرده بودند كه اين تجارت روزانه 350 هزار دلار سود به همراه داشت. گفتني است بعد از سالها هنوز مهدي هاشمي هيچ واكنشي نسبت به اين گزارش نداشته است. در نظر افكار عمومي، مهدي هاشمي نماد مفاسد اقتصادي است. تنها بررسي پرونده هاي كرسنت، توتال، استات اويل و… مي تواند وضعيت پنهان برخي افراد كه خود را صاحب مملكت مي دانند، افشا كند. مقام معظم رهبري درباره جريان فساد اقتصادي كشور مي فرمايند: “مفاسد اقتصادي جريان آلوده اي است كه اگر جلوگيري و با آن مبارزه نشود، كل فضا را آلوده خواهد كرد. ”

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيات منصفه

آقاي مهدي هاشمي در سالهاي گذشته داراي سمت هاي دولتي و سهامداري در شركت هاي ذيل بوده است:

۱- مديرعامل شركت بهينه سازي مصرف سوخت

۲- رئيس هيات مديره و مدير عامل شركت ساخت تجهيزات دريايي

۳- عضو اصلي هيات مديره شركت سنجش از دور ( به امضاي محمد غرضي)

۴- مدير عامل شركت مهندسي و توسعه نفت

۵-سهامدار شركت هاي نورد فولاد خراسان و مجتمع فولاد خراسان (سهامي عام)

۶- عضو هيات مديره مجتمع كشتي سازي خليج فارس( با امضاي اكبر تركان)

7-……..

پرونده هاي مسكوت و مختومه مهدي هاشمي

در سالهاي اخير و به واسطه عملكرد سوء و مجرمانه مهدي هاشمي بيش از ۱۵ پرونده اتهامي عليه وي در واحد هاي نظارتي تشكيل گرديده كه اكثر اين پرونده ها با اعمال نفوذ، روند رسيدگي به آنها مختومه شده يا مسكوت مانده است.

در بيان دلايل مسكوت ماندن اين پرونده ها ذكر اين مثال كفايت مي كند كه در ميان اسنادي كه اخيراً به دست آمده، پيش نويس برخي احكام گزارش هاي نهادهاي نظارتي، پيش از دستور و امضاي نهايي آن نهاد هاي نظارتي و در مرحله پيش نويس و مينوت همگي در اختيار مهدي هاشمي بوده و وي پيش از صدور با دستخط خود بر روي اين پيش نويس ها اعمال نظر كرده كه اين نظرات عيناً در حكم قطعي اعمال شده است!

اما برخي پرونده هاي مفتوح مفاسد اقتصادي مهدي هاشمي به شرح زير مي باشد:

اختلاس در زمان مديريت شركت بهينه سازي مصرف سوخت

۱- مهدي هاشمي در زمان مديريت شركت بهينه سازي مصرف سوخت در سالهاي ۸۲ تا ۸۴ مبلغ ده ميليارد و بيست و سه ميليون و پانصد و سي و يك هزار تومان كه با احتساب كاهش ارزش وجه مذكور به مدت ۷ سال اكنون به مبلغ شانزده ميليارد و يكصد و شصت و دو ميليون و هشتصد و سي و يك هزار تومان رسيده اختلاس نموده و اسناد و فاكتور هاي جعلي ارائه كرده است. در آن سالها هيچ نهاد نظارتي جرئت و جسارت بررسي عملكرد مالي اين شركت را نداشته اما در دولت نهم حسابرس داخلي شركت، رسماً موضوع سوء جريان مالي مذكور را گزارش كرده است. (به پيوست ۵۰۰ صفحه از مستندات تقديم مي گردد).

اختلاس از شركت مهندسي ساخت تاسيسات دريايي

۲-براساس گزارش سازمان بازرسي كل كشور به شماره ۴۰۹۵۶/۸۵/۳۲ مهدي هاشمي مبلغ ۵۲۰ ميليون ريال از وجوه شركت مهندسي ساخت تاسيسات دريايي را اختلاس كرده است. همچنين مشاركت مدني وي با شركتي به نام شناور سكوساز ((شنكو)) فاقد وجاهت قانوني عنوان شده است.

۳- پرونده اتهامي مهدي هاشمي در يكي از نهاد هاي نظارتي همچنان در دست رسيدگي است كه آخرين مكاتبه آنها به شماره ۱۹۰۲/۹۷/۸۷ در تاريخ ۲۶/۳/۱۳۸۸ با مهدي هاشمي صورت گرفته وليكن وي از هر گونه پاسخگويي امتناع كرده است.

اسناد سري نفتي در دفتر دانشگاه آزاد چه مي‌كند؟

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيات منصفه

در دفتر هيات امناي دانشگاه آزاد انواع و اقسام اسناد و پرونده هاي محرمانه، قراردادها، مكاتبات، ترازنامه ها و اسناد برخي شركت ها كه حدود 150 زونكن مي شود، وجود داشته است. تمركز فعاليت هاي ويژه اقتصادي مهدي هاشمي در زمينه هاي نفت، گاز، نيروگاه ها، سهام بورس، معادن مس و سنگ گل گهرو … مي باشد و اسناد شركت ها و زمينه هاي كاري ذيل در اين دفتر وجود داشته است:

۱-كرسنت ۲- پترو پارس ۳- استات اويل ۴- تاسيسات دريايي ۵- شركت ملي نفتكش ۶- گزارش واگذاري بسياري از شركت ها ۷- پروژه هاي نفتي از جمله ميدان هاي نفتي آزادگان و ابوذر ۸- نقشه هاي محرمانه از معادن از جمله مس و سيمان ۹-برخي مذاكرات نهاد هاي اقتصادي با طرف هاي خارجي ۱۰- مكاتبات و مذاكرات با شركت هاي رنو فرانسه و فيات ۱۱- مكاتبات محرمانه در زمينه پارس جنوبي ۱۲- گزارش هاي خاص درباره صندوق ذخيره ارزي كشور

به نظر شما هزاران برگ اسناد محرمانه و سري كشور چرا بايد در دفتر مهدي هاشمي آنهم در دفتر هيات امناي دانشگاه آزاد، نگهداري شود؟

اگر به اين پرسش، پاسخ دقيقي داده شود مفهوم تيتر روز ۲۶ خرداد ۱۳۸۸ روزنامه ايران در مورد مبارزه با مفاسد اقتصادي مهدي هاشمي بيشتر نمايان مي گردد.

اتهامات مهدي هاشمي در فتنه ۸۸ و اغتشاش‌ها در تهران

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيأت منصفه

مواجهه شما با اين پرونده و مواجهه دستگاه قضايي با پرونده مفاسد امنيتي، اخلاقي و اقتصادي مهدي هاشمي محكي جدي در برابر افكار عمومي است. مهدي هاشمي يكي از نمادهاي اصلي فتنه ۸۸ است. او همانگونه كه جناب آقاي اكبر هاشمي رفسنجاني اظهار داشت پشت صحنه كميته به اصطلاح صيانت از آرا بود و تهمت تقلب به نظام جمهوري اسلامي از اتاق فكر او خارج شد. مهدي هاشمي سازمان دهنده اوباش و اراذل براي ناامن كردن تهران بود و فقط براي يك شب اغتشاش و به آتش كشيدن يكي از ميادين شمال تهران، دويست ميليون تومان خرج كرد. مهدي هاشمي و آدمهايش ده روز كوشيدند تا اغتشاشگران را در خيابان ها نگه دارند تا به خيال باطل خود، اقتدار نظام مردمي را بشكنند. مهدي هاشمي مؤسس سايت هاي اينترنتي است كه نظام را متهم كردند و در آتش فتنه دميدند و اكنون بسياري از عوامل اين سايت ها محاكمه و در زندانند.

مهدي هاشمي نماد فتنه ۸۸ است، فتنه اي آمريكايي كه او فرمانده پياده نظام طبقه متوسط مدرني است كه خود در تولد، رشد و ثروت مند شدن اين طبقه، نقش اساسي داشته و براي حفظ ثروت باد آورده شان به دنبال كسب قدرت سياسي با استفاده از شورش اشرافيت بر جمهوريت نظام بودند. فتنه اي كه صحنه گردانان اصلي اش به دنبال تسخير ايران بوده اند وسالها بعد مشخص خواهد شد كه چه توطئه خطرناكي در پشت آن نهفته بود. فتنه اي كه ضربه سختي به روند كار و پيشرفت كشور زد و به دشمن روحيه داد.

مهدي هاشمي و مديريت سايت ضد انقلابي جمهوريت و هزينه هاي ميليوني انتخابات از بيت المال

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيات منصفه

در اين جا توجه شما را به برخي اظهارنظرها و اعتراف ها درباره عملكرد مهدي هاشمي جلب مي كنم:

۱- حمزه كرمي (مدير كل سياسي نهاد رياست جمهوري در دوران رياست جمهوري آقاي هاشمي رفسنجاني) اعتراف مي كند: با توجه به اينكه اين جانب مدير اسمي سايت جمهوريت بودم و در واقع مدير رسمي اين سايت، مهدي هاشمي بود، از دادگاه اجازه مي‌خواهم كه ابتدا مسائل مربوط به انتخابات نهم رياست جمهوري را توضيح بدهم. مهدي هاشمي معتقد بود كه انتخابات در ايران با پول بيت المال برگزار مي‌شود و اعتقادي به هزينه شخصي براي انتخابات نداشت. لذا بنده با وي صحبت كردم و البته گوشزد هم كردم كه استفاده از پول بيت المال در انتخابات جرم است ولي مهدي هاشمي نمي‌پذيرفت. شركت‌هاي مختلفي هم با اين سازمان قرارداد داشتند كه از جمله اين شركت‌ها شركتي با مديريت آقاي اميرعلي آقاياري بود كه كار اين شركت نيز ساخت تيزر‌هاي تبليغاتي و در كل تبليغ بود. همه روساي اين شركت‌هايي كه با سازمان بهينه سازي قرارداد داشتند از دوستان مهدي هاشمي بودند و آمادگي گرفتن پول تحت عنوان بهينه سازي و تبليغات انتخاباتي براي كانديداي مد نظر مهدي هاشمي را داشتند و اين شركت‌ها با سند سازي‌هاي صورت گرفته، موظف شدند كه كار تبليغاتي براي مهدي هاشمي انجام بدهند. يك شركت ۵۰۰ ميليون تومان براي چاپ يك ميليون جلد كتاب پول دريافت كرده بود در حالي كه تنها 25 هزار جلد چاپ شد و مابقي پول، صرف تبليغات مورد نظر مهدي هاشمي شد. مهدي هاشمي معتقد به پولشويي بود. وي پول‌هايي را از سازمان بهينه سازي دريافت مي‌كرد و آنها را مكررا به دلار و ريال تبديل مي‌كرد. وقتي كه دليل اين كار را از وي پرسيديم، وي گفت كه با اين كار كسي نمي‌تواند منشاء پول‌ها را كشف كند. با فشار مهدي هاشمي از سازمان بهينه سازي مصرف سوخت به منظور تبليغات در دوره نهم انتخابات رياست جمهوري براي پدرش پول برداشت مي‌شد و مهدي هاشمي پس از شكست پدرش در انتخابات به اقدامات خود ادامه داد و مابقي پول‌هاي باقي مانده و بدهكار شده خود را نيز به شركت‌هايي كه براي پدرش تبليغ مي‌كردند، پرداخت كرد. پول‌هايي كه وي براي تبليغات در انتخابات نهم رياست جمهوري براي پدرش هزينه كرد معادل ۲ ميليارد تومان بود. مهدي هاشمي با بنده صحبت كرده و گفت كه ما بايد براي انتخابات كار رسانه‌اي قوي‌اي را آغاز كنيم. چند روز بعد هم در جلسه اي، جاسبي به بنده گفت كه بايد هر كاري انجام دهيم تا هر كسي به غير از احمدي نژاد رئيس جمهور شود. از اين رو ما نيز سايت جمهوريت را با مديريت رسمي مهدي هاشمي راه اندازي كرديم. با فشارهاي مهدي هاشمي، اين سايت تبديل به سايت تضعيف كننده سازمان‌هاي نظامي از جمله بسيج و سپاه و سازمان‌هاي دولتي شد و حتي اين سايت خدمات دولت را نيز پول پاشي معرفي مي‌كرد و كار به جايي كشيد كه اين سايت بر خلاف واقعيت، شبهه تقلب در انتخابات را تلقين كرد. مهدي هاشمي حتي مطالب تندتري را براي انتشار به سايت جمهوريت ارائه مي‌داد كه از جمله مطالب مي توان به گزارشي كه ۲ روز قبل از انتخابات توسط وي به ما داده شده، اشاره كنم كه در اين گزارش فرمانده بسيج متهم به تخريب و تضعيف مير حسين موسوي شده بود، البته ما اين گزارش را هرگز منتشر نكرديم.

تخلفي كه تابحال كسي به آن ورود نكرده.

حمزه كرمي همچنين مي افزايد: تخلفي كه تابحال درباره آن كسي ورود نكرده، خريد آبگرمكن هاي خورشيدي و نصب در روستا هاي خراسان شمالي و جنوبي و استانهاي محروم مانند كهكيلويه بود. پيمانكاران مجبور بودند براي مخارج انتخابات، مبالغي را نقداً به افراد مهدي پرداخت كنند.

تغيير استراتژي مهدي هاشمي از تخريب دولت به تخريب نظام

۲- محمدرضا نوربخش، سردبير ارگان دانشگاه آزاد درباره اهداف انتخاباتي مهدي هاشمي مي‌گويد: در ماه پاياني منتج به انتخابات كه مهدي هاشمي در كميته صيانت از آرا عضويت يافت آقاي كرمي عملاً اداره سايت را برعهده گرفت و بحث پيروزي قطعي موسوي در انتخابات را مطرح كرد و در همين زمينه نظرسنجي‌هاي غيرمستندي نيز منتشر مي‌شد. القاي تقلب در انتخابات از اين طريق صورت مي‌گرفت كه يا موسوي برنده انتخابات است و يا در انتخابات تقلب شده و اگر اين فرآيند با سلامت برگزار شود اصلاح طلبان پيروز هستند. حتي در آن زمان مشخصاً از انتشار چند گفت‌وگو با حاميان دولت كه معتقد بودند محمود احمدي‌نژاد پيروز انتخابات است جلوگيري شد و آقاي كرمي به ما مي‌گفت اين افراد زمينه انجام تقلب را فراهم مي‌كنند. در ابتداي همكاري با سايت جمهوريت اين ذهنيت وجود داشت كه اين سايت انتخاباتي است ولي رفته‌رفته متوجه شديم استراتژي و سوژه‌هاي مهدي هاشمي وسيع‌تر از خط تخريب دولت است و سيبل ما از دولت به نظام تغيير يافت و بين اين سايت و رسانه‌هاي ضد انقلاب همسويي ايجاد شد.

مهدي هاشمي در آشوب خياباني هم فعال بود

۳- محمد علي ابطحي نيز اعترافات مهمي دارد: به خيابان آوردن جمعيت قبل از انتخابات مقدمه‌اي بود براي به خيابان آوردن آنها در شب شنبه، افرادي مانند فاتح، تاج زاده، خاتمي و ستادش، مهدي هاشمي و آدمهايش براي اينكه جمعيت را در خيابان‌هاي شهر نگه دارند خيلي فعال بودند و همه اينها در پيش‌بيني و طراحي برنامه براي شب شنبه نقش داشتند. خاتمي، فاتح و مهدي هاشمي مي‌گفتند برنده شدن در اين انتخابات خيلي با انتخاب‌هاي ديگر فرق دارد، در اين وسط جريان اصول گرا و رهبر ديگر نمي توانند سرشان را بلند كنند و اين به معناي يكسره كردن كار است.

استفاده از بيت المال براي هزينه انتخاباتي

۴-هدايت آقايي (معاون وزير صنايع در دولت خاتمي و عضو شوراي مركزي حزب كارگزاران) اعتراف مي كند: مهدي هاشمي به دليل ارتباطات خاصي كه داشت براي برخي اقدامات خود و فعاليت هاي انتخاباتي، در جلسه اي با حضور برخي دوستان، مبلغ يكصد ميليون تومان به صورت تراول چك از رضا ويسه دريافت كرد.

آقايي مي افزايد: مجيد احمدي (يكي از دوستان احمدرضا گودرزي در كانادا كه فعلاً از توضيح درباره هويت آنها خودداري مي شود) دو سال پيش نقل كرد مهدي براي انتقال يك ميليون دلار يا بيشتر از كانادا به ايران از كيف دستي استفاده مي كرد كه در يكي از سفرها با وجود اطلاع و برخورد مأموران، توانست اين پول را جابجا كند.

داستان استات اويل براي كسي پوشيده نيست و برخي روايات مبلغ تخلف مهدي را ۱۵ ميليون دلار ذكر كرده اند.

در بهينه سازي اگركسي مي خواست سيلندر CNG وارد كند نياز به تأييد تيم مهدي داشت؛ آنها به واسطه يكي از معاونان بهينه سازي از افراد حق حساب مي گرفتند كه يكي از بستگان همسرم مستند قطعي آن را در اختيار دارد.

۵- هادي عرب قبادي مي گويد: قرار بود در بهينه سازي صدها هزار نسخه كتاب براي كودكان منتشر كنيم كه به جاي آن ۲۵ هزار نسخه چاپ شد و مابه التفاوت ۳۵۰ ميليون توماني بابت تسويه مطالبات حسن معادي خواه( نشرذره) به وي پرداخت گرديد.

فاكتورهاي صوري

بنا به دلايلي از بيان توضيحاتي در قبال برخي افراد ديگر مرتبط با مهدي هاشمي خودداري مي شود و ليكن صرفاً به بيان اسامي چند نفر كه ارتباطات ويژه با مهدي هاشمي دارند، اشاره مي گردد.

۱- شمس الدين عيسايي

۲- رضا بهزاديان

۳- غلامحسين كرباسچي

۴- علي هاشمي بهرماني

۵- مجتبي ناطق نوري

۶- حسن معاديخواه

۷- اميرعلي آقاياري كه فرد اخير مي گويد: بارها و بارها در اين سالها با فاكتورهاي صوري و غيرقانوني به دستور مهدي از بودجه شركت بهينه سازي برداشت كرديم و در اموري كه مهدي مي گفت هزينه مي شد.

مهدي هاشمي مي داند كه بازگشت چه عواقبي در پي خواهد داشت

رياست محترم دادگاه و اعضاي محترم هيأت منصفه

ما سناريوي بازگشت مهدي هاشمي به كشور را كه در برخي محافل سياسي و رسانه اي مطرح شده، سناريويي حقيقي نمي دانيم. مهدي هاشمي مي داند كه بازگشت به كشور چه عواقبي براي او خواهد داشت. اراده نظام جمهوري اسلامي براي برخورد با اين آقازادة مفسد، قاطع و بران است و ما اميدواريم اجراي عدالت براي مهدي هاشمي از همين دادگاه شروع شود و در نهايت به برخورد قاطع و پشيمان كننده براي مهدي هاشمي خاتمه يابد. معتقديم كه نظام جمهوري اسلامي براي برخورد با مهدي هاشمي به عنوان نماد فتنه و فساد، لحظه اي ترديد ندارد و درباره فشار منتقدين بايستي گفت: آن سبو بشكست و آن پيمانه ريخت.

مهدي هاشمي سياست شكايت هاي فله اي در پيش گرفته است

در انتها تأكيد مي كنم حال كه گستاخي اين متهم بزرگ مفاسد اقتصادي به اين جا رسيده كه عليرغم فراري شدن و پناه بردن به دامن دشمنان اين ملت، سياست طرح شكايت هاي متعدد و فله اي را در پيش گرفته و مانند يك دزد پر زور كه يقه صاحبخانه را مي گيرد، به غوغا سالاري پرداخته، براساس ا

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates