13.12.2010

درخواست کمک برای نجات جان نوری‌زاد

خودنویس: فاطمه ملکی، همسر محمد نوری‌زاد، کارگردان و روزنامه‌نگار زندانی که از روز گذشته در اعتراض به «روند دادگاه سه دقیقه‌ای برای رسیدگی به شکایت وزارت اطلاعات از او و هچنین رفتار توهین‌آمیز قاضی مقیسه در این جلسه دادگاه»، دست به اعتصاب غذای خشک زده است، در مصاحبه با «کلمه»، از علما، هنرمندان و سینماگران برای نجان جان همسرش تقاضای کمک کرده است.

خانم ملکی در این مصاحبه با اشاره به بی‌خبری آقای نوری‌زاد و وکیل وی از برگزاری دادگاه گفته‌است: « در روزهای دوشنبه و سه شنبه به طور ناگهانی همسرم را به دادگاه برده اند که حکم این دادگاه نمایشی هم دوسال حبس بوده است. در اعتراض به این روند آقای نوری زاد خطاب به قاضی گفته اند من شما را عادل نمی‌دانم و این دادگاه را نیز به رسمیت نمی‌شناسم و وقتی قاضی مقیسه از ایشان می‌خواهند که حکم را امضا کنند آقای نوری زاد از امضای آن امتناع می‌کنند. ایشان همچنین برای قاضی استدلال می‌کنند اگر بخواهید واقعا به این قضیه رسیدگی شود، ابتدا باید صحت نوشته‌های بنده را با مراجعه به دیگر زندانیان از جمله آقایان مومنی، کرمی، تاج زاده و خیلی های دیگر روشن کنید، سپس قضاوت کنید. من مطلبی به ناحق ننوشته‌ام و فقط در مورد رفتار وزارت اطلاعات افشاگری کرده‌ام.»

همسر نوری‌زاد در بخشی از گفت و گو با «کلمه» آوردن نقل قولی از همسرش که گفته‌ است :«می‌دانم طی سه روز خون من با شهدا پیوند می‌خورد. من جانم را از دست می‌دهم و آنها فرصت را..» افزوده است: «ما واقعا در این شرایط هیچ راهی برای خود متصور نیستیم. برای نجات جان همسرم از همه درخواست کمک دارم. در این شرایط بحرانی دست مدد بسوی مردم ،علما و بزرگان، سینماگران ، هنرمندان و همه و همه دراز میکنم و میگویم آقای نوری زاد را دریابید. جان او در خطر است. برای نجات جان همسرم از مجامع حقوق بشری داخل و خارج از کشور نیز درخواست کمک دارم .در حال حاضر چندین نامه هم خطاب به قوه قضاییه، دادستان و مسئولان نظام تنظیم کرده ایم اما این را بدانید که واقعا کسی نیست تا به فریادمان برسد. جان همسرم در خطر است. یعنی در این وضعیت ما با مرگ و زندگی یک انسان روبرو هستیم و کار خاصی هم از دستمان بر نمی‌آید … حتی شرایط گفت‌وگو با او را هم نداریم تا شاید بتوانیم منصرفش کنیم.»

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates