15.12.2010

راه‌اندازی آژانس خبری مسیحیان ایران

خودنویس: جمهوری اسلامی در طول سال‌های اخیر، موانعی جدی بر سر تغییر دین شهروندان ایجاد کرده است. گروهی از شهروندان تازه مسیحی شده با مشکلات متعددی روبرو بوده‌اند. چندی پیش حکم اعدام یک کشیش مسیحی که تا ۱۹ سالگی مسلمان بود در رشت صادر شد. تعدادی از تازه مسیحیان نیز به تازگی دستگیر شده اند ولی امکان پیگیری وضعیت‌شان به این راحتی‌ها میسر نبوده است، اینک گروهی از مسیحیان ایرانی برای اطلاع رسانی از وضعیت هم‌کیشان خود سایت «محبت نیوز» را تاسیس کرده‌اند.

مسوولان این سایت جدید، فعالیت خود را چنین معرفی کرده‌اند:

«ما تیم حرفه‌ای اما مستقل خبر رسانی مسیحی هستیم كه از سال‌ها خدمت در زمینه تهیه، انتشار و پردازش خبر تجربه هائی داریم كه می‌خواهیم آنها را مطابق با اعتقادات و آرمان‌ها و اهداف اعلام شده خود در اختیار همه ایرانیان و فارسی زبانان سراسر جهان قرار دهیم، تا از این طریق ضمن رساندن صدای كلیسای در جفای ایران و زندانیان مسیحی به گوش جهانیان، برای بالا بردن سطح آگاهی مسیحیان ایران و منطقه از آنچه در وطنشان و جهان میگذرد قدمی برداریم محبت نیوز – آژانس خبری مسیحیان ایران، ضمن توجه و اهمیت دادن به مسائل و معضلات اجتماعی كشور، بر این باور است كه سیاست باید توسط سیاستمداران اداره شود و از دخالت در آن تا جای ممكن پرهیز كنیم. اما هرگز نه فقط از درج اخبار مسیحیان ایران و پاسخ و مقابله با تبلیغات نادرست رسانه‌های حكومتی علیه مسیحیان در ایران و سایر نقاط دنیا كوتاهی نمی‌كنیم بلكه اخبار ظلم و ستم به همه مردم را از سوی هركه باشد منعكس خواهیم كرد. با روشنگری و مقابله با تحریف اخبار و تخریب و جوسازی علیه مسیحیان بخصوص مسیحیان ایرانی تلاش خواهیم كرد تا واقعیت ها را در باره مسیحیت و مسیحیان به گوش هموطنانمان برسانیم.»

این سایت همچنین اخباری از «نوکیشان» مسیحی افغانستان و تاجیکستان را منتشر کرده است.

به نظر می‌رسد این سایت علاوه بر نقش اطلاع‌رسانی، به دنبال تبلیغ مسیحیت نیز هست و بخشی جداگانه تحت عنوان «چگونه مسیحی شویم؟» دارد.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates