25.03.2009

توطئه ایی برای بازداشت وبلاگ نویس مسیحی در اصفهان

شبکه خبری مسیحیان: دو تن از نوكیشان مسیحی در اصفهان در یك سناریوی از قبل سازماندهی شده توسط نیروهای امنیتی بازداشت
و با گذشت یكماه همچنان از سرنوشت آنان اطلاعی در دست نیست …

به گزارش شبكه خبر مسیحیان فارسی زبان و بنا بر گزارش دریافتی، هموطن مسیحی با نام ( مظاهر- ر) ۳۰ ساله، كه در زمینه وبلاگ نویسی مسیحی و بشارت دادن انجیل از طریق اینترنت در حال فعالیت بود.با آغاز دوستی و ارتباط با یكی از كاربران خود از طریق ایمیل كه ایشان خود را با نام “كشیش رضا” (!) و ساكن اصفهان معرفی كرده است؛ از این وبلاگ نویس جوان مسیحی درخواست می كند تا جهت مشاركت و آشنایی بیشتر و همكاری در رابطه با بشارت مسیحیت در مكانی با هم ملاقاتی داشته باشند.

با قبول این ملاقات از سوی مظاهر، در تاریخ ۴ اسفند ماه ۱۳۸۷ا ( ۲۲ فوریه ۲۰۰۹) ایشان به همراه خواهر خود و یكی دیگر از دوستان مسیحی اش بنام (حامد- س) طبق قرار قبلی راس ساعت تعیین شده در محل ملاقات حاضر می شوند.

این ۳ تن در محل قرار با كشیش رضا و خانمی بنام ماریا كه رضا وی را بعنوان همسر خود به آنان معرفی كرده، ملاقات می كنند.

پس از اندكی گفتگو رضا كه خود را با عنوان كشیش معرفی كرده بود از آنان دعوت می كند تا جهت مشاركت بیشتر و انجام مراسم غسل تعمید یك شخص نو ایمان كه به تازه گی به مسیحیت روی آورده است به كلیسای خانگی آنان در حوالی خیابان اردیبهست و پل فلزی بروند .

پس از طی مسافت به خانه ایی می رسند كه این كشیش ناشناس از آن به عنوان كلیسای خانگی گروه خود یاد می كند.پس از دقایقی بعد از ورود به خانه آنان ناگهان با هجوم چند لباس شخصی و مامورین امنیتی مواجه می شوند.

سپس ماموران بعد از زدن چشم بند و بستن دستهایشان، بوسیله خودرویی آنان را به مكان نامعلومی انتقال می دهند.

در پی این حادثه در تاریخ ( ۵ اسفند ۱۳۸۷) به فاصله یك روز از بازداشت آنان ماموران امنیتی با ورود به منزل پدری مظاهر ، ضمن تفتیش خانه، لوازمی از قبیل كیس كامپیوتر ،چاپگر و تعدادی سی دی و چندین كتب مسیحی را ضبط كرده و با خود می برند.

به گفته منابع آگاه، خواهرِ مظاهر از بازداشت شدگان این توطئه، توسط مامورین مورد بازجویی های طولانی و توهین های بسیار قرار می گیرد، كه در نهایت با اعتراف به اینكه وی فقط برادرش را در این ملاقات همراهی می كرده و هیچگونه نقشی در فعالیت های برادرش ندارد پس از یك هفته آزاد می شود.

باگذشت یكماه از بازداشت این وبلاگ نویسان مسیحی و علیرغم تلاش ها و پیگیریهای خانواده تاكنون، مامورین امنیتی و مقامات مربوطه حاضر به پاسخگویی در خصوص بازداشت ایشان نبوده اند و از توضیح در این خصوص نیز خودداری كرده اند.

همچنین خانواده های این بازداشت شدگان جهت كسب اطللاعات بیشتر به مكان دستگیری ،خانه ایی كه به عنوان كلیسای خانگی از آن نام برده شده بود مراجعه می كنند در تحقیق و پرسش از همسایگان، در می یابند كه این خانه مدتهاست كه تخلیه می باشد و كسی در آنجا سكونت ندارد. و همچنین شخصی بنام كشیش رضا اصلا ماهیت خارجی ندارد.

به گزارش كمیته مسیحان در مجموعه فعالان حقوق بشر، بر طبق خبرهای منتشره در چند روز گذشته مبنی بر برخورد و انهدام برخی از سایت های دینی و ضد اخلاقی كه از سوی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی صورت گرفته و منجر به بازداشت گروهی از هموطنان شده است، پیش بینی می گردد این سناریوی از پیش بازسازی شده نمی تواند بی ارتباط با اقدامات اخیر سپاه در برخورد با سایت های اینترنتی و باز داشت و دستگیری این وبلاگ نویسان مسیحی باشد.

حكومت مذهبی جمهوری اسلامی اخیرا فشار را بر روی كسانی كه از طریق اینترنت به پخش خبر، اطلاعات و یا تبلیغات دینی دست می زنند گسترش داده است و دارندگان وبلاگ و وب سایت های دینی غیر اسلامی از نظر حكومت ایران ضد دین و ضد اسلام تلقی می گردند.

و در این راستا هر اقدامی كه جمهوری اسلامی به لحاظ سیاسی یا به لحاظ مذهبی با آن مخالف باشد با عنوان جریان براندازی نرم از آن یاد می كند.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates