08.04.2009

ترور یک آخوند شیعه در خاش

آینده: ساعتی پیش چند فرد ناشناس رییس مدرسه رستگاران خاش را در مقابل چشمان خانواده‌اش هدف رگبار کلاشینکف قرار دادند. چنین حوادثی پیش از این هم سابقه داشته و در مهر ماه 86 نیز روحاني روستاي افتخارآباد خاش، در حالي که خود را براي مراسم احیا آماده مي‌کرد، به ضرب گلوله تروریست‌های مسلح ملبس به لباس نظامی به شهادت رسيد.
خبرنگار «آینده» گزارش داد، ساعتی پیش چند فرد ناشناس یک معلم روحانی را در شهر خاش به شهادت رساندند.

بنابر این گزارش، تروریست‌ها حجت‌الاسلام عبادی، رییس مدرسه رستگاران خاش را در مقابل چشمان خانواده‌اش هدف رگبار کلاشینکف قرار دادند.

موسسه رستگاران یک موسسه فرهنگی خصوصی است که مهم‌ترین برنامه آن راه‌اندازی مدارس غیرانتفاعی با رویکرد مذهبی است. این موسسه علاوه بر تهران در ده‌ها شهر، به ویژه در مناطق سنی‌نشین مدارسی را دایر کرده و به آموزش دانش‌آموزان می‌پردازد.

هنوز اطلاعات دیگری درباره این عملیات تروریستی دریافت نشده است.

چنین حوادثی پیش از این هم سابقه داشته و در مهر ماه 86 نیز حجت‌الاسلام مهدي توکلي، روحاني مستقر روستاي افتخارآباد خاش، در شب شهادت حضرت علي (ع) در حالي که براي مراسم احیا و سخنراني خود را آماده مي‌کرد، به ضرب گلوله تروریست‌های مسلح ملبس به لباس نظامی به شهادت رسيد.

تروریست‌ها در حالی که شهید توکلی به همراه همسر و فرزند خردسال خود برای برگزاری مراسم احیای شب قدر زودتر از سایر مردم در مسجد حضور یافته و مشغول قرائت قرآن بود از فرصت به وجود آمده بهره برده و اقدام به این جنایت کرده بودند. قریب پنجاه خانوار شیعه‌نشین در آن روستا ساکن می‌باشند که در طول سال‌ها در کنار برادران اهل سنت همزیستی مسالمت‌آمیزی دارند و شهید توکلی نزدیک به یک سال در این منطقه مشغول خدمت به مردم بود.

خاش در 175 کیلومتری جنوب زاهدان واقع است.

پیام برای این مطلب مسدود شده.

Free Blog Themes and Blog Templates